Aukštaitijoje siautės audra – vyks Didžiosios orkestrų lenktynės „Vario audra 2021“

Publikuota: 2021-09-10 Autorius: Kazys Daugėla
Aukštaitijoje siautės audra – vyks Didžiosios orkestrų lenktynės „Vario audra 2021“

Šį šeštadienį, rugsėjo 11 d. vyks įspūdingos jau tradicinėmis Aukštaitijoje tapusios Didžiosios orkestrų lenktynės „Vario audra 2021“. Pučiamųjų orkestrai ir šokėjų grupės iš daugelio Lietuvos regionų šiemet lankysis Raubonyse, Pajiešmeniuose, Daujėnuose, Kriklinuose, Pumpėnuose, Paliūniškyje, Bernatonyse, Berniūnuose ir Upytėje, spalvingais muzikos garsais suteikdami miestelių gyventojams šventinę nuotaiką ir palikdami daug gerų emocijų. Prie šio renginio prisijungs ir automobilių orientacinių varžybų dalyviai.

Renginio pradžia 10.30 val. Biržų Nepriklausomybės aikštėje, kur startuos visi Didžiosios orkestrų lenktynių “Vario audra 2021” dalyviai, o finišas planuojamas 18.30 val. Krekenavoje (Panevėžio rajonas) su ritmine grupe iš  Šiaulių “Ritmas kitaip”, Vaida Genyte bei Lietuvos orkestrais ir nuostabiausiomis šokėjomis.

Orkestrus vertins kiekvienoje bendruomenėje atrinkta žiūri komisija, stebėdama kuris orkestras punktualiausiai pravažiuos visą nustatytą maršrutą. Taip pat bus vertinama orkestro reprezentacija, muzikalumas, geriausiai atlikta defile programa ir daugelis kitų rungčių.

Orkestrai bus priversti varžytis ir stengtis pelnyti žiūrovų simpatijas. kadangi kiekviena bendruomenė apdovanos piniginiais prizais labiausiai patikusį orkestrą, organizatoriai – daugiausia miestelių ir kaimų aplankiusį orkestrą. Orkestrai taip pat rinks labiausiai patikusią, išradingiausiai priėmusią bendruomenę.

Lietuvos kultūros taryba nuo 2018 m. regionams suteikė galimybes patiems spręsti, kurie projektai nusipelno didžiausio gyventojų dėmesio. Tai dar vienas Remigijaus Vilio prieš 12 metų pradėtas projektas įgalino siekti svarbių tikslų, mažinant kultūrinę ir socialinę atskirtį tarp miesto ir kaimo, kasmet sėkmingai vykdomas plėtojant dalyvių geografiją ir stiprinant bendruomeniškumą regione.

Šio projekto organizatorius Panevėžio rajono Šilagalio kultūros centras. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio rajono savivaldybė.

Visi koncertai nemokami! Kviečiame apsilankyti! Sinoptikai prognozuoja puikų orą.

Susiję nariai

Kazys Daugėla

Kazys Daugėla

Kompozitorius, aranžuotojas, dirigentas, LMTA profesorius

Komentarai