EBBA pranešė džiugią žinią: 2024 metais Palangoje bus organizuojamas Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas

Publikuota: 2021-04-15 Autorius: Kazys Daugėla
EBBA pranešė džiugią žinią: 2024 metais Palangoje bus organizuojamas Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas

Kovo 28 d. nuotoliniu būdu vyko kasmetinis Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacijos (EBBA) visuotinis narių susirinkimas, kuriame visų dalyvaujančių šalių delegatai susitarė dėl būsimų 2023-25 m. Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatus priimančių miestų.

EBBA šiuo metu konstruktyviai bendrauja su Palangos (Lietuva) ir Malmės (Švedija) atstovais, kurių renginiai buvo atšaukti 2020 m. ir 2021 m., o Stavangeris (Norvegija) patvirtins čempionato tvarkaraštį kitais metais.  Insbrukas, (Austrija), kuriame turėjo įvykti 2022 m. Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas   pasitraukė iš derybų ir atidėjo savo susidomėjimą vėlesniems metams, atsižvelgiant į koronaviruso poveikį šalies turizmo pramonei.

EBBA paskelbė, kad 2022 m. Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas (EBBC) vyks Birmingemo (Anglija) Simfoninėje salėje. Čempionatą organizuos „Brass Bands England” (BBE), kuris iš pradžių planavo renginį organizuoti Sage Gateshead 2024 m.

EBBA prezidentas Ulfas Rosenbergas komentavo: „Tai buvo labai sunkus laikotarpis visai Europos orkestrų bendruomenei, o Europos pučiamųjų orkestrų čempionato atšaukimas dvejus metus iš eilės buvo pražūtingas mums visiems. Džiaugiamės, kad galime optimistiškai žvelgti į 2022-uosius ir esame dėkingi, kad „Brass Bands England” teigiamai atsiliepė į mūsų prašymą labai greitai įgyvendinti savo planus ir pristatyti EBBC pasaulinio lygio koncertų salėje - pasaulio varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų (Brass Band) lopšyje. Pučiamųjų instrumentų orkestrams ši salė yra gerai žinoma kaip atvirojo Britanijos čempionato namai nuo 1997 m. ir Europos čempionatų vieta 2000 ir 2007 m., ir esame įsitikinę, kad BBE surengs įsimintiną renginį 2022 m. Mes nekantriai laukiame darbo su BBE, kuris žada būti puiki grąža po priverstinės dvejų metų pertraukos prestižiškiausiame pasaulyje pučiamųjų orkestrų konkurse “.

Pirmasis Europos varinių pučiamųjų čempionatas surengtas 1978 m. Londone, Royal Albert Hall salėje. Nuo tada dėl teisės rengti Europos varinių pučiamųjų čempionatą kasmet tarpusavyje konkuruoja žinomi Vakarų Europos miestai. Kuriam iš jų patikėti šią teisę bei garbę, sprendžia EBBA vykdomasis komitetas. Šiuo metu Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacijos (EBBA) narėmis yra 15 Europos šalių, tarp kurių ir Lietuva, atstovaujama Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacijos (LBBA) prezidento Remigijaus Vilio.

Palanga penkerius metus siekė teisės surengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą. Tikslas buvo pasiektas – Europos varinių pučiamųjų orkestrų (EBBA) asociacijos vykdomojo komiteto sprendimu šis prestižinis renginys turėjo įvykti 2020 metais Palangoje, didžiausiame mūsų šalies kurorte.  

Savaitę trunkančiame čempionate, kuris dar nė karto nebuvo surengtas Rytų Europoje, kasmet į miestą – šeimininką paprastai suvažiuoja daugiau negu 30 geriausių Europos pučiamųjų orkestrų, taip pat – jų „palaikymo komandos“, šeimos nariai, garsiausi pučiamųjų instrumentų gamintojai, žiniasklaidos atstovai. Paprastai atvyksta ne mažiau kaip 10 tūkst. čempionato dalyvių. Šis įvykis būtų reikšmingas ne tik Palangai ar Lietuvai, bet ir visam Baltijos regionui.

 

2021 m. Europos pučiamųjų orkestrų festivalis vyks nuotoliniu būdu

2021 metais dėl pasaulinės pandemijos ir daugelyje Europos šalių paskelbto karantino čempionatas organizuojamas nuotoliniu būdu. 2021 metų gegužės 7-9 dienomis pučiamųjų orkestrų bendruomenės iš Europos ir viso pasaulio galės mėgautis unikalia kasmetinio Europos pučiamųjų orkestrų čempionato (EBBC) sklindančia energija iš savo namų. Europos pučiamųjų orkestrų asociacija (EBBA) ir pagrindinis partneris „World of Brass“ suvienijo jėgas, kad sėkmingai pristatytų Europos pučiamųjų orkestrų festivalį nuotoliniu būdu, kurį bus galima nemokamai žiūrėti naudojantis naujausia „World of Brass“ srautinės transliacijos paslauga Wobplay.

Kaip pastebėjo EBBA prezidentas Ulfas Rosenbergas, „Visuotinė pandemija ir toliau trikdo įprastą gyvenimą. Deja, pernai Palangoje ir šią gegužę Malmėje turėjome atšaukti EBBC, todėl džiaugiamės galėdami su savo pagrindiniu partneriu „World of Brass” paruošti gausų internetinių renginių savaitgalį, kad visi galėtų jais mėgautis “.

Susiję nariai

Kazys Daugėla

Kazys Daugėla

Kompozitorius, aranžuotojas, dirigentas, LMTA profesorius

Komentarai