Festivalis miesto širdžiai: dienoraštis

Kiekvieną vidurvasarį ištuštėjusiame ir sulėtėjusiame Vilniuje daugelis mūsų ieško įkvėpimo, naujų potyrių bei peno vaizduotei. Kol kiekvienas palengva iš naujo atranda beekranio laisvalaikio džiugesį, festivalis miesto širdžiai MIDSUMMER VILNIUS žiūrovams ruošia kasdienybę keičiančią patirtį. Nuo 2016 metų organizuojamas festivalis kiekvienais metais ne tik auga lankytojų skaičiumi, bet ir nustebina naujais kūrybiniais sprendimais.
Nors gyvename pokyčių laikotarpyje, tai, kas geriausiai apibrėžia „Midsummer Vilnius“ festivalį, nekinta – liepos mėnesį žiūrovus pasitinka ypatinga atmosfera, unikali erdvė ir itin laukiamas gyvo meno džiaugsmas.
Atvirumas įvairiems scenos menų žanrams ir originalių kūrybinių iššūkių paieška – išskirtiniai festivalio bruožai, tapę vienais laukiamiausių jo akcentų. Dėmesingumas detalėms, subtilios, kūrybiškos idėjos ir netikėti sprendimai, kartu su netikėtais muzikiniais projektais, populiariausiais atlikėjais ir ilgai lauktomis premjeromis kiekvienam, aplankiusiam Valdovų rūmų Didįjį kiemą, dovanoja su niekuo nesumaišomą šventiškumo jausmą ir primena apie muzikos bei kitų scenos menų teikiamą džiaugsmą.
2022 metų „Midsummer Vilnius“ skirtas susigrąžinti į patirtis tai, ko taip stigo metų cikle. Šventiškumą judesiuose, rūpesčių apnašas apvalančią muziką, netikėtus vaizdo sprendimus, garso ritmų sukeliamas bangas kūnuose ir neuronuose, visą pakylėto gyvenimo jausmų paletę. Tam, kad festivalis paliestų kiekvieną scenos meno po atviru vasaros dangumi besiilgintį žiūrovą, sukviesti Ukrainos, Lietuvos, Didžiosios Britanijos, Latvijos, Amerikos atlikėjai, kurie skleisis įvairiausiuose amplua.
Bilietus įsigyti galima:
https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/midsummer-vilnius-2022-77882/
1 DIENA
Midsummer Vilnius’22/07/11: DADDY WAS A MILKMAN SU ORKESTRU
Pirmą festivalio vakarą Valdovų rūmų Didžiojo kiemo erdvių ribas dar labiau išdidins atidarymo renginys, kuriame su premjerine, specialiai „Midsummer Vilnius“ sukurta programa ant scenos stos melomanų ir muzikos kritikų pripažintas atlikėjas Ignas Pociūnas „Daddy Was A Milkman“.
Tai, už ką publika mėgsta „Daddy Was A Milkman“, atsivers naujame, įvairesniame muzikiniame amplua. Jausmų, prisiminimų, išgyvenimų trilogija liesis hitais ir pačiais naujausiais atlikėjo kūriniais. Kokybę ir inovatyvius sprendimus aranžuotėse patirsime per vieno perspektyviausių bei talentingiausių jaunosios kartos Lietuvos kompozitorių, aranžuočių kūrėjų Jievaro Jasinskio kūrybą.
Programai galingą postūmį ir kitokį skambesnį suteiks ir Modesto Pitrėno diriguojamas orkestras.
„Daddy Was A Milkman“ kuriama muzika yra neabejotinai ryški žymė Lietuvos atlikėjų kūryboje, sulaukusi sėkmės ne tik Lietuvoje, bet ir svetur. Atlikėjo dainos dažnai transliuojamos užsienio radijo stotyse, „M.A.M.A.‘18“ komisija jį išrinko „Metų atlikėju“. Savo programose Igną Pociūną nori matyti daugelis didžiųjų mūsų regiono festivalių organizatorių. Jau kelis kartus „Daddy Was A Milkman“ grojo didžiausiame Baltijos šalių festivalyje „Positivus“. Prieš ketverius metus jis išleido dvigubą studijinį albumą „Intimate Us“. 2021-ųjų pabaigoje „Daddy Was A Milkman“ išleido pirmąjį lietuviškų dainų albumą „Kai ruduo mokė mane", kurio dainos skambės ir festivalio atidarymo koncerte.
2 DIENA
Midsummer Vilnius’22/ 07/ 12: THE TIGER LILLIES (UK)
Antrąjį festivalio vakarą Valdovų rūmų kiemas atrodys išskirtinis, ekstravagantiškas, ekspresyvus - tokiais pojūčiais publiką apipils britų grupės „The Tiger Lillies“ nariai. „The Tiger Lillies“ dovanos teatrališką, paslapčių ir staigmenų kupiną gurmanišką vakarą, kurį su sau būdingu humoru pavadino „One Penny Opera“ („Vieno grašio opera“).
Prestižiniu teatro apdovanojimu „Olivier“ įvertinti alternatyvaus kabareto krikštatėviai į Vilnių sugrįžta su specialia, Lietuvoje dar nerodyta programa, kurios pagrindu tampa naujai interpretuota klasika. Remdamasi įspūdingais kūriniais – XVIII a. Johno Gay'aus „Elgetos opera“ ir XX a. Bertolto Brechto bei Kurto Weilio „Trijų grašių opera“ – grupė pristato savitą šių nepaprastai linksmų istorijų versiją.
Šios grupės skambesio neįmanoma supainioti su niekuo kitu. Greičiausiai, kaip ir išvaizdos. Makabriški ir tuo pačiu metu komiški klounų veidai, katiliukai ir nostalgiški drabužiai – išskirtinis britų trijulės ženklas. Savo pasirodymais garsėjantys Martynas Jacquesas, Adrianas Stoutas ir Jonas Gollandas dažnai skambiai yra vadinami „tamsiojo kabareto“ („dark cabaret“) atlikėjais. Siurrealizmo persmelkti tekstai, „nešvarūs“ bei „netašyti“ jų dainų herojai ir netikėti muzikiniai posūkiai per pasirodymus žiūrovus nukelia į visiškai kitokį – sarkastišką, ironišką, bet tuo pačiu juodai linksmą pasaulį. Ne išimtis ir šią vasarą Lietuvoje skambėsianti istorija, pristatoma kaip dainų ciklas, knibždantis greitkelininkų, vagių, kalėjimo prižiūrėtojų, sutenerių, o taip pat žmones lydinčio godumo, nusikalstamumo, skurdo, nelygybės. Istorijoje atsiskleidžia juokingas siaubingų komedijų pasaulis.
„The Tiger Lillies“ pasaulis yra tamsus, savitas ir įvairus, su gilaus liūdesio akimirkomis, žiauraus juodo humoro ir didaus grožio natomis. Jų dainos apima visus tamsius gyvenimo aspektus – nuo prostitucijos ir narkomanijos iki smurto ir nevilties. Jų muzika – tai prieškario Berlyno kabareto, anarchinės operos ir klajoklių muzikos mišinys, atkartojantis Bertolto Brechto ir Jacqueso Brelio muzikos stilistiką. „The Tiger Lillies“ šokiruoja, linksmina savo nepakartojamais šou, kur negalioja jokios iš anksto numatytos taisyklės ar normos. Ir visos istorijos, apkamšytos armonikos verksmo, boso dudenimo, muzikinio pjūklo švilptelėjimų virsta kažkuo kitu, kažkuo nepaprastu ir įstringančiu atmintyje.
3 DIENA
Midsummer Vilnius’22/07/13: KAMANIŲ ŠILELIS
Trečias festivalio vakaras kabins giliausius jausminius klodus. Lietuvišką indie folk stiliaus grupę „Kamanių šilelis“ - verta išgirsti, pajausti ir pamatyti savo akimis. Pasirodyme skambės minimalistinė, ritmiška, švelniai psichodelinė ir visada tik iš širdies srūvanti muzika. Koncerte taip pat pasirodys keturių balsų ansamblis, kuris dainas praturtins naujomis aranžuotėmis ir kaip tikros raganos papildys gyvybe ir energija.
Dainose – Kamilės Gudmonaitės, poeto Donaldo Kajoko ir lietuvių liaudies tekstai, apipinti šiuolaikiniais indie motyvais bei tradiciniais lietuvių ir kitų kultūrų instrumentais: dambreliais, sitara, didžeridu. Koncerte skambės ir visiems puikiai pažįstamos dainos, ir kūriniai iš naujausio grupės albumo „9“.
Šis duetas – režisierė Kamilė Gudmonaitė ir aktorius Mantas Zemleckas – dūzgia, kuria, skamba ir drauge auga jau daugiau nei dešimt metų. Kokias istorijas „Kamanių šilelis“ papasakos šį vidurvasarį?
2011 m. muzikinę veiklą pradėjęs menininkų duetas išleido tris albumus („Viskas teka“ – 2014 m.; „Namai“ – 2017 m., „9“ – 2020 m.) ir stebino drąsiai eksperimentuodamas su folkmuzikos stiliumi ir netradiciniais instrumentais. Pirmuosiuose koncertuose „Kamanių šilelis“ savo kūrinius atliko muzikuodami su namuose ar sode naudojamais įrankiais, o dabar jų kūryboje girdima ir elektronika. Pradžioje duetą pirmyn gynė paaugliškas maksimalizmas ir viskas sukosi tik apie meilę bei kūrybą. Šiandien tai du labai talentingi suaugę žmonės, savo kūryba kalbantys apie vidinius išgyvenimus ir įsiklausymo į tylą bei save svarbą.
4 DIENA
Midsummer Vilnius’22/07/14: BRAINSTORM (LV)
Ketvirtasis festivalio vakaras bus legendinis. Nors gyvename pokyčių laikotarpyje, kai kurie dalykai permainoms nepavaldūs, tiesa? Legendinė latvių grupė „BrainStorm“ atveža tobulai sustyguotą programą, kuri turtins klausytojus ne tik jų mėgstamiausiomis mintinai išmoktomis dainomis, bet ir naujausia grupės kūryba. Festivalio publikai grupė atveža pandemijos metu sukurtą albumą „Lonesome Moon“ (liet. „Metai be kalendoriaus“). Išskirtinis albumas pirmą kartą pristatomas Lietuvoje!
Dvejus metus kurtas albumas praėjusių metų rudenį pristatytas įspūdingu koncertinio įrašo formatu. Tąkart koncertinio įrašo darbai truko kelis mėnesius specialiai tam įrengtoje studijoje, kurioje dainos taip pat buvo įrašinėjamos gyvai.
Jau tris dešimtmečius grupė suburia pilnas koncertų erdves ištikimų ir grupės muziką naujai atrandančių gerbėjų. „A Day Before Tomorrow“, „My Star“, „Maybe“ - dainos, kurios įsirėžė ne vienai poproko muzikos mylėtojų kartai.
Taip pat bus galima išgirsti pripažinimą jau spėjusius pelnyti kūrinius iš naujausio albumo („Feels“, „Karuseli“, „Moja Luna“) bei visiškai naujus kūrinius latvių kalba..
Latvijos poproko grupė „BrainStorm“ nuo susikūrimo yra išleidę daugiau nei 20 albumų įvairiomis kalbomis, o jų įsimintini koncertai tiek gimtojoje Latvijoje, tiek kitose šalyje surenka pilnas sales klausytojų. Iš šios grupės sklinda gintaro šiluma. Grupė išskirtiniu skambesiu ir subtilumu užtikrintai pavergia stadionus. „BrainStorm“ dar yra vadinami „smėlio dėžės ansambliu“, nes jie sugebėjo padaryti neįtikėtiną dalyką – tikrą vaikišką draugystę iš provincijos kiemo perkelti į pasaulio sceną. „BrainStorm“ fenomenas yra trijų kalbų kultūrų – latvių, rusų ir anglų – susiliejimas. Grupė iš nedidelės Europos šalies tapo visuotiniu reiškiniu, panaikinančiu sunkumus versti dainų eilutes iš vienos kalbos į kitą. Jų darbas su legendiniu Antonu Corbinu, ikoninių „Depeche Mode“, „Red Hot Chilli Peppers“, „U2“ ir „Metallica“ nuotraukų autoriumi, suteikia „BrainStorm“ tarptautinį pripažinimo ženklą.
5 DIENA
Midsummer Vilnius’22/07/15: TARSI VILNIUS Audiovizualinis miesto koliažas
Šeštą festivalio vakarą Valdovų rūmų Didysis kiemas pažirs į koliažą. Premjerinis originalaus formato kūrinys apjungs Eitvydo Doškaus kinematografiją, Pauliaus Kilbausko bei Vyginto Kisevičiaus garso kompozicijas ir choro BEL CANTO bei orkestro (dir. Modestas Pitrėnas) gyvai atliekamą muziką bei dokumentinius kino kadrus.
Kiek žmonių, tiek vilnių. Miestas, kurį iki skausmo pažįstate jūs, kitiems rodo visai kitokį veidą, kalba jums negirdėtais balsais. Verta suabejoti „ar tai Vilnius?“ ir patirti unikalią meninę sostinės interpretaciją. Vaizdų ir garsų emocijose ryškėjantys miesto bruožai kadras po kadro, taktas po takto kurs autentišką audiovizualinį Vilniaus portretą: šiandieninį, istorinį, nuolat kintantį.
Vienas žymiausių šiandienos lietuvių kino operatorių E. Doškus išsiskiria ypatingu meniniu įžvalgumu. Jo kuriamų vaizdų estetikai būdingos kruopščios šviesos ir spalvų spendimų paieškos bei daugiaprasmiai peizažai. Su Šarūnu Bartu, Deimantu Narkevičiumi, Emilija Škarnulyte ir kitais pasaulyje pripažintais kino bei videomeno kūrėjais bendradarbiaujančio operatoriaus darbai įvertinti „Sidabrine gerve“ ir „Ąžuolu“ – pagrindiniu Lietuvos kino operatorių prizu. E. Doškaus nufilmuoti filmai ne kartą rodyti Kanų, San Sebastiano ir kituose prestižiniuose tarptautiniuose kino festivaliuose.
Kompozitorių P. Kilbausko ir V. Kisevičiaus duetas puikiai pažįstamas ir melomanams, ir sinefilams. Į istoriją įėję kaip legendinių muzikinių reiškinių – tokių kaip grupė „Empti“ ar „Kurak“ – vėliavnešiai, šiuo metu kompozitoriai daugiausiai dėmesio skiria garso takelių kino filmams kūrybai. „El Padre Medico“ (rež. Vytautas Puidokas), „Čia buvo Saša“ (rež. Ernestas Jankauskas) ir „Spoguli Spoguli“ (rež. Laila Pakalnina) – tik keletas P. Kilbausko ir V. Kisevičiaus darbų kine pavyzdžių. Dueto kompozicijos puikuojasi ir aukščiausių Lietuvos kino apdovanojimų „Sidabrinės gervės“ sąrašuose – ne tik nominantų, bet ir laureatų.
Choras Bel Canto (meno vadovas Dr. Egidijus Kaveckas) – tai mišrus nepriklausomas choras, pelnęs Didįjį prizą „InCanto Mediterraneo“ chorų konkurse Italijoje (2019 m.), aukso medalį Pasaulio chorų olimpiadoje (2014 m.), taip pat dalyvavęs prestižiniuose chorų konkursuose Busane (Pietų Korėja), Tolosoje ir Torrevieja (Ispanija). Choras Bel Canto tapo pirmuoju Lietuvos choru, pristačiusiu oficialų kanalą YouTube ir publikavusiu savo muziką Spotify, Apple Music ir Amazon Music. 2016 m. choras pirmą kartą šalies chorinės muzikos istorijoje surengė bendrą projektą su vienu garsiausių pasaulyje kompozitorių ir dirigentų, Grammy laureatu, TED pranešėju, Virtual Choir autoriumi Eric Whitacre. 2018 m. choras Bel Canto įgyvendino ambicingiausią choro istorijoje „Open to the World“ muzikinį projektą. Septyniuose ciklo koncertuose choras pasirodė kartu su garsiausiais pasaulyje šiuolaikiniais kompozitoriais Eric Whitacre ir Ola Gjeilo, geriausiais Švedijos chorais Svanholm Singers ir Sofia Vokalensemble, elitiniu vokaliniu ansambliu VOCES8 (JK) ir šveicarų choru Männerstimmen Basel. Choro „Open to the World“ koncertus gyvai stebėjo 3 500 žiūrovų, o informacija apie projektą pasiekė šimtus tūkstančių šalies gyventojų.
6 DIENA
Midsummer Vilnius’22/07/18: CHARLES CASTRONOVO (US)
Penktą festivalio vakarą Valdovų rūmų Didžiojo kiemo skliautus užpildys, o susirinkusiųjų mintis užliūliuos vienu garsiausių šiuolaikinių tenorų tituluojamas Charles Castronovo. Tai temperamento ir multikultūrinio pasaulio jungties balsas – be ribų ir be aukščiausių natų baimės, pakylėtas muzikos. Koncerte skambės specialiai „Midsummer Vilnius“ parengta dviejų dalių programa – klasikinis rečitalis ir neapolietiškos melodijos.
Opera pakylėja, atitraukia nuo rutinos, sukuria išskirtinę atmosferą, tad šios muzikos ypatingai reikia! Malonus vasaros vakaras, gurmaniška muzika, talentingas tenoras ir opera, skambanti po atviru dangumi, taps resursu kiekvienai širdžiai.
Vienas žymiausių jaunosios kartos tenorų Charles Castronovo, kurį operos legenda Placido Domingo priglaudė po savo sparnu, užkariavo klausytojus, koncertuodamas garsiausiose Europos ir pasaulio scenose. Atlikėjas įkūnijęs daugybę skirtingų operų personažų, todėl chameleoniškumas koncertą pavers ypač gaivališku ir įvairialypiu.
2019 m. Ch. Castronovo tapo tarptautinių operos apdovanojimų laureatu ir buvo pripažintas geriausiu pasaulyje operos vokalistu. Geriausia operos dainininke tuose pačiuose apdovanojimuose pripažinta Zalcburgo festivalyje Salomėjos vaidmeniu pasaulį pakerėjusi Lietuvos atstovė Asmik Grigorian.
Nuo savo karjeros pradžios Ch. Castronovo koncertuoja didžiausiuose pasaulio operos teatruose: Covent Garden, Vienos valstybinėje operoje, Berlyno valstybinėje operoje, Paryžiaus operoje, Bavarijos valstybinėje operoje Miunchene, Teatre „Royale de la Monnaie“ Briuselyje ir daugelyje kitų, nepamirštant festivalių Zalcburge ir Provanso Ekse. Jo repertuare – nuo didžiųjų tenoro vaidmenų Mocarto operose „Don Žuanas“, „Visos jos tokios“, „Užburtoji fleita“ iki „Liučija di Lamermur“ (Edgardo), „Meilės eliksyras“ (Nemorino), „Traviata“ (Alfredo).
7 DIENA
Midsummer Vilnius'22/07/19: Al Di Meola (US)
Septintą festivalio vakarą žiūrovų širdies stygomis gros džiazo ir roko gitaros virtuozas Alo Di Meola. Regis, kiekvienas žmogus, balsas ar instrumentas turi savo galimybių ribas, tačiau patekusi į geras rankas gitara gali nustebinti net visko mačiusius. Virtuoziškumas, talentas ir meistriškumas nuo nuostabios lyrikos iki Lotynų Amerikos muzikos, džiazo, roko ir klasikos atspindžių.
Tobulas meistriškumas, kai grojimo greitis neužleidžia vietos nuogam jausmui, gili skirtingų muzikos stilių pajauta – tai išskirtiniai gitaros genijaus A. Di Meolos atlikimo bruožai. Darnūs bei gaivūs gitarų sąskambiai, originalios kompozicijos ir muzikos žanrų įvairovė nepaliks abejingų.
Italų kilmės Alas di Meola yra prestižinio „Grammy“ ir daugelio kitų svarbių apdovanojimų laimėtojas. Atlikėjas nuolat pelno kritikų liaupses už savo grojimo technikas elektrine ir akustine gitaromis. Gitaros virtuozas taip pat jau penkis kartus laimėjo žurnalo „Guitar Player“ geriausio džiazo gitaristo titulą ir kitus apdovanojimus už atlikimą akustine gitara, studijinius darbus. O 2015 m. jis buvo pagerbtas ypatingu Mileso Daviso vardo prizu už nuopelnus džiazo muzikai. Gitaros profesionalas savo diskografijoje turi daugiau nei 20 solinių albumų, yra surengęs daugybę pasaulinių turų, pasirodęs svarbiausiose didžiųjų miestų koncertų salėse, koncertavo ryškiausiais pasaulio atlikėjais, tokiais kaip Luciano Pavarotti, Stevie Wonder ir kiti.
8 DIENA
Midsummer Vilnius'22/07/20: JAMALA ir ANDREY CHMUT BAND
Aštuntą festivalio vakarą Valdovų rūmų kiemas nesutalpins jausmingumo, kurį atsiveža Ukrainos dainininkė, 2016-ųjų metų „Eurovizijos“ nugalėtoja Jamala kartu su Andrey Chmut BAND. Programą sudarys 6 unikalios kompozicijos ir džiazo standartai. Džiazas – tai laisvė, gyvybė ir improvizacija.
Nors Jamala daugeliui asocijuojasi su pergalę „Eurovizijoje“ pelniusia daina „1944“, tačiau ji toli gražu ne vien tik eurovizinio hito atlikėja. Jamalos scenoje spinduliuojama elegancija, profesionalumas ir nepaprastas balso tembras nepalieka abejingų.
Savo sodrų ir stiprų balsą P. Čaikovskio muzikos akademijos absolventė Jamala geba išnaudoti įvairiuose muzikos stiliuose. Akademijoje įgijusi operos solistės specialybę, dainininkė tapo daugybės džiazo festivalių laureate, perdainavo įvairių tautų liaudies dainas, išbandė savo jėgas atlikdama kitų muzikos stilių kūrinius. Naujausiame jos albume girdimos modernaus r’n’b ir soul muzikos stilių melodijos. Lietuvoje Jamala koncertuos su talentingu muzikantų penketu – Andrey Chmut BAND, kuriam priklauso Andrey Chmut (saksofonas), George Iweze (bosinė gitara), Nik Nakonechniy (elektrinė gitara), Tobi Medic Drums (būgnai), Igor Agrich (klavišiniai).
9 DIENA
Midsummer Vilnius'22/07/22: Gala koncertas. Violeta Urmana ir Alfredo Nigro
Finaliniame „Midsummer Vilnius“ festivalio vakare – bežadis gryno talento patyrimas. Valdovų rūmų Didžiajame kieme skambės neprilygstamos pasaulinio garso operos solistės, Lietuvos operos primadonos Violetos Urmanos balsas duete su italų tenoru Alfredo Nigro. Tai rafinuota ir subtili tobulos dermės dueto programa.
Jau beveik tris dešimtmečius dainuojanti garsiausiuose pasaulio teatruose, Violeta Urmana yra itin pripažinta koncertų ir rečitalių dainininkė, atliekanti G. Mahlerio, R. Strausso, A. Schoenbergo, H. Berliozo, R. Wagnerio ir G. Verdi muziką garsiausiose Europos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Izraelio ir Japonijos koncertų salėse, bendradarbiaujanti su talentingiausiais dirigentais ir solistais. V. Urmana dėl įtempto koncertų grafiko Lietuvos scenoje pasirodo gana retai, todėl šis pasirodymas išskirtinė galimybė su visų mylima soliste susitikti gyvai.
Įspūdingame klasikinės muzikos koncerte taip pat gros Modesto Pitrėno diriguojamas Lietuvos kamerinis orkestras.
V. Urmana yra pelniusi daugybę apdovanojimų: Londone – Karališkosios filharmonijos apdovanojimą dainininkams, Vienoje – Austrijos „Kammersaengerin“ titulą. 2014 m. Italijos prezidentas ja apdovanojo ordinu “Stella d’Italia”. Jos gimtinėje Lietuvoje jai suteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinas, o 2020 m. ji apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi.
Violeta Urmana pasauliniu mastu pripažinta kaip viena ryškiausių dabarties dainininkių, ne tik kaip mecosopranas, bet ir kaip dramatinis sopranas. 2021 m. kritikės Irma Foletti ištrauka (Anaclase.com): „Violetos Urmanos vaidinama R. Strauso Klytämnestra pavergė publiką savo galingu įsikūnijimu. Karjerą pradėjusi mecosopranu, vėliau perėjusi į sopraną, o dabar sugrįžusi prie savo pradinio tesitūros diapazono, lietuvių dainininkė išsaugojo savo milžiniškus resursus, vienodai kokybišką instrumentą visame garso aukštyje ir išraiškingumą, kuris kiekvienam žiūrovui sukelia šiurpą, jai pasitelkus savo gilų žemo registro skambesį.“
V. Urmana yra nuolatinė didžiausių pasaulio operos teatrų - Niujorko "Metropolitan Opera", Madrido "Teatro Real", Barselonos "Gran Teatre del Liceu", Paryžiaus nacionalinės operos, Berlyno "Deutsche Oper", Vienos valstybinės operos, Milano "Teatro alla Scala", Londono Karališkosios operos teatro "Covent Garden" - ir Bairoito, Zalcburgo, Aix-en-Provence, Edinburgo festivalių bei "BBC Proms" viešnia ir pripažinta UNESCO menininkė taikos labui.
Italų tenoras Alfredo Nigro dainuoja Milano “Teatro alla Scala”, Madrido “Teatro Real”, Neapolio Teatro San Carlo, Paryžiaus Nacionalinėje Operoje, Sevilijos Teatro de la Maestranza ir kt. teatruose bei koncertų salėse. A. Nigro dainavo prestižiniame Šuberto festivalyje Švarcenberge (Austrija), Romos Santa Cecilia Auditorijoje, Paryžiaus Eliziejaus laukų teatre, Toronto operos festivalyje, Tokijuje, Kiote, Madride bei Vilniaus operos festivalyje, diriguojant žymiausiems pasaulio dirigentams.