Įteiktos Vyriausybės kultūros ir meno premijos.

Publikuota: 2018-03-12 Autorius: MB inf.
Įteiktos Vyriausybės kultūros ir meno premijos.

Kovo 12 d. Vyriausybėje dvylikai 2018-ųjų metų laureatų įteiktos Vyriausybės kultūros ir meno premijos.

„Meno ir kultūros žmonės tai – ypatinga visuomenės dalis, skyrusi savo gyvenimą kilniam tikslui. Šios premijos tai ne tik padėka laureatams, bet ir valstybės įsipareigojimas kultūrai ir menui, kurie atskleidžia giliausias mūsų būties paslaptis ir leidžia pajusti gyvenimo trapumą“, – kalbėjo kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Vyriausybės kultūros ir meno premija skirta Rimantui Armonui ir Irenai Armonienei, ansamblio „Armonas-Uss Duo“ muzikantams. Duetas yra pripažintas lietuvių šiuolaikinės muzikos atlikėjas. Taip pat premijos skirtos – architektui Gintarui Balčyčiui daugelį metų sėkmingai projektuojančiam visuomeninės paskirties ir kitus pastatus; Sigutei Chlebinskaitei – knygų dailininkei, grafikei, iliustruotojai; Audronei Girdzijauskaitei – žymiai teatrologei, dailėtyrininkei ir prozininkei; Linai Jonikei – tekstilininkei, kuri garsėja kaip konceptuali siuvinėtoja; Izoldai Keidošiūtei – kino kritikei, žurnalistei; Laimutei Kreivytei – dailėtyrininkei ir poetei; Violetai Palčinskaitei – poetei; Snieguolei Pranulienei (Dikčiūtei) – kompozitorei ir kultūros veikėja; Eglei Ridikaitei – tapytojai; Arūnui Sakalauskui – teatro ir kino aktoriui ir Mantui Stabačinskui – šiuolaikinio šokio atlikėjui.

Vyriausybės kultūros ir meno premijos nuo 1997 metų skiriamos už reikšmingus darbus, sukurtus per pastaruosius 7 metus, taip pat ilgametį kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną. Kasmet įteikiama 12 premijų, laureatus atrenka Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisija, kuriai šiemet pirmininkavo publicistas Liutauras Degėsys, premijos dydis – 12 920 tūkst. eurų.

Susiję nariai

Rimantas Armonas

Rimantas Armonas

Violončelininkas, tarptautinio konkurso laureatas, LMTA ir Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos profesorius. LMTA Kamerinio ansamblio katedros vedėjas.

Uss Irena Armonienė

Uss Irena Armonienė

Pianistė, LMTA profesorė, Koncertmeisterio katedros vedėja

Komentarai