Kristupo vasaros festivalio atidaryme muzika skambės viduryje Neries

Publikuota: 2018-06-27 Autorius: Agnė Vadlūgaitė-Naraveckė
Kristupo vasaros festivalio atidaryme muzika skambės viduryje Neries

Pakėlęs atlikėjus oro balionu, nuleidęs juos į Velnio duobę, šį kartą Kristupo vasaros festivalis, sujungdamas garsus ir išsiilgtas vasariškas pramogas, pakvies pasiklausyti orkestro, grojančio upės viduryje!

Birželio 28 d. festivalio atidarymo koncerte Neris trumpam taps koncertų sale, laivas „Ryga“ – scena, upės krantinės – publikai skirtomis VIP ložėmis. Tokiam iššūkiui pasiryžo galingas pučiamųjų orkestras, kartu su visa Lietuva ir Lietuvos kariuomene nusprendęs originaliai pažymėti šalies nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį.

1991 m. įkurtą Lietuvos kariuomenės orkestrą šiuo metu sudaro 60 profesionalių muzikų, kurių priešakyje – dirigentas ir meno vadovas Egidijus Ališauskas. Orkestras dalyvauja aukščiausio lygio valstybės svečių sutikimo ceremonijose, iškilminguose valstybiniuose renginiuose, koncertuoja karinės muzikos festivaliuose Vokietijoje, Belgijoje, Lenkijoje, Nyderlanduose, Danijoje, Prancūzijoje, Estijoje, Švedijoje, Čekijoje. Kolektyvo atliekamus kūrinius galima išgirsti ir solinių koncertų Lietuvos visuomenei metu, jo įrašai skamba per Lietuvos radiją ir televiziją, yra išleistos 7 orkestro kompaktinės plokštelės.

Kristupo vasaros festivalio atidarymą pradėsiantys teatrališka G. F. Handelio siuita „Muzika ant vandens“, jo finale atlikėjai publiką palepins mylimiausiais šiuolaikiniais hitais. Visiems, kurie iki šiol manė, jog Lietuvos kariuomenės orkestras groja tik maršus, atidarymo koncertas taps puikia galimybe įsitikinti, jog tai - tik stereotipas.

Susitikimais su išskirtiniais atlikėjais keliose dešimtyse koncertų liepos ir rugpjūčio mėnesiais kviečiantis mėgautis vienas didžiausių vasaros muzikos festivalių, pirmasis atvėrė duris į daugelį naujų, neatrastų sostinės erdvių, į kurias menai nebuvo įkėlę kojos, tačiau greitai tapo neatsiejamos nuo kultūrinių renginių. Išlaikydamas šią tradiciją, dvidešimt ketvirtą kartą rengiamas Kristupo vasaros festivalis kviečia atrasti Neries krantines ne tik kaip aktyvaus poilsio, bet ir kultūrinę erdvę.

„Daugelyje didmiesčių, per kuriuos teka upės, krantinėse dieną naktį verda gyvenimas, jaučiama ypatinga, dinamiška, gyvybinga atmosfera. Norime, jog ir Vilnius, kartu su visa Lietuva švenčiantis šimtmetį, nenusileistų gražiausioms Europos vietoms, esančioms upių ar kanalų apsuptyje bei lygiuotųsi į tokius miestus, kaip Paryžius, Hamburgas, Gentas ar Liubliana“, – sakė Kristupo festivalio direktorė Jurgita Murauskienė.

Birželio 28 d., ketvirtadienį, 19 val. Kristupo vasaros festivalio atidarymo koncerte išvyskite, kaip Vilnių užpildo muzika, o Neries krantinėje įsigali ypatinga kultūrinė atmosfera. Koncerto „Muzika ant vandens“ atlikėjai Lietuvos kariuomenės orkestras, vadovaujamas dirigento Egidijaus Ališausko, gros G. F. Handelio, D. Šostakovičiaus ir populiariosios muzikos kūrinius.

Renginys „Muzika ant vandens“ vyks Neries krantinėse tarp Žaliojo ir Karaliaus Mindaugo tiltų (netoliese skulptūros „Krantinės arka“).

Susiję nuotraukų galerijos

Susiję nariai

Egidijus Ališauskas

Egidijus Ališauskas

Birbynininkas, tarptautinio ir respublikinių konkursų laureatas, orkestrų dirigentas, Lietuvos kariuomenės orkestro kapelmeisteris, vadovas, LMTA liaudies instrumentų orkestro vadovas, docentas

Dainius Pavilionis

Dainius Pavilionis

Dirigentas, tarptautinių konkursų laureatas, Lietuvos kariuomenės orkestro dirigentas

Komentarai