Nukentėjome visi

Publikuota: 2018-03-20 Autorius: Audronė Žigaitytė-Nekrošienė
Nukentėjome visi

Pastarosiomis dienomis žiniasklaidoje pasirodžiusios Dalios Ibelhauptaitės ir Viktorijos Miškūnaitės nuomonės dėl „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimų sukėlė aršių diskusijų viešojoje erdvėje ir socialiniuose tinkluose.

Gebėjimas įsigilinti į paskelbtą informaciją, atsakomybė už pasakytus ar surašytus žodžius, nuosaiki reakcija kad ir į nemaloniausią žinią – tai turėtų tapti visuotine bendravimo norma. Kad galėtume kalbėtis ne tik apie asmenines, bet ir bendras, visiems mums (šiuo atveju – muzikams) rūpimas problemas, kad ginčydamiesi ir diskutuodami, o ne kaltindami vieni kitus (tas pasakė taip, o tas...) rastume optimalius sprendimus, svarbius visų mūsų, o labiausiai jaunųjų, ateičiai.

Reaguodami į modernias galimybės, 2014 metais sukūrėme interaktyvią Lietuvos muzikų sąjungos svetainę, kurioje straipsnius muzikos temomis, renginius, nuotraukas, garso ir vaizdo įrašus gali viešinti visi užsiregistravę lankytojai. Kuriame erdvę, kurioje galėtume aptarti rūpimus dalykus, nevaržomai dalintis nuomonėmis ir įspūdžiais. Svajojame, kad ši svetainė taps virtualiais namais visiems Lietuvos muzikams, nesvarbu, kur jie gyvena ar dirba.

Kaip seniai įprasta, už skelbiamos žinios turinį atsako tik autorius.

Todėl niekaip neįmanoma suprasti, kodėl Viktorijos Miškūnaitės nuomonė apie „Auksinius scenos kryžius“ inspiravo viešai išdėstytas Almo Švilpos mintis apie visą Lietuvos muzikų sąjungos bendruomenę. Šiandien tą pačią (o gal kitą, dar aršesnę) nuomonę skelbs delfi.lt, 15min., lrytas.lt ir kiti portalai – kas tada bus kaltas? Administratorius? Techninis personalas?..

Dainininkų Asmik Grigorian ir Almo Švilpos pasisakymai socialiniuose tinkluose tiesiogiai palietė Lietuvos muzikų sąjungos ir 2001 m. įsteigto apdovanojimo „Auksinis diskas“ prestižą.

Konkursai skirti nustatyti, kas šiandien geriausias. „Auksiniai scenos kryžiai“ teikiami už konkrečius metų vaidmenis, „Auksiniais diskais“ apdovanojami iškiliausi įvairių sričių muzikai už ryškią veiklą, ir nebūtinai vienų metų laikotarpiu.

„Auksinio disko“ laureatai tradiciškai būdavo apdovanojami per „Didįjį muzikų paradą“, o šiais metais pirmą kartą prizai bus įteikti Lietuvos muzikų sąjungos suvažiavimo metu Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje balandžio 21 dieną. Tad kodėl Asmik Grigorian, užuot atsakiusi, bus ar nebus tą dieną Vilniuje, viešina asmeninį, tik jai užduotą techninį klausimą? Atsitiktinis sutapimas su aktualia diskusija dėl „Auksinių scenos kryžių“ išprovokuoja garsios dainininkės samprotavimus, tiesiogiai paliečiančius ne tik Lietuvos muzikų sąjungą, bet ir visus septyniolikos metų „Auksinio disko“ laureatus. Tarp kurių, beje, yra ir Asmik mama Irena Milkevičiūtė...

Problemų kultūros lauke turime tikrai daug, ir jas lengviau įveiktume bendraudami, korektiškai diskutuodami.

Būtent tam, kad galėtume bendrauti, pasidalinti rūpimais klausimais, ir sukūrėme svetainę www.muzikusajunga.lt. Naudokitės ja: patys skelbkite savo žinias, naujienas, renginius, oponuokite tiems, su kurių nuomone nesutinkate. Kilus klausimų, kreipkitės info@muzikusajunga.lt.

O Lietuvos muzikų sąjungos suvažiavime balandžio 21 dieną kviečiu kalbėti konferencijoje tema Kūrybinis sambūris: būti ar nebūti.

Susiję nariai

Viktorija Miškūnaitė

Viktorija Miškūnaitė

Dainininkė

Almas Švilpa

Almas Švilpa

Dainininkas, Alto muzikinio teatro Esene (Vokietija) solistas

Kristian Benedikt Vaidas Vyšniauskas

Kristian Benedikt Vaidas Vyšniauskas

Dramatinis tenoras

Merūnas Vitulskis

Merūnas Vitulskis

Dainininkas

Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

Kompozitorė, profesorė, muzikos kritikė ir apžvalgininkė (muzikos žurnalistė), muzikos meno ir mokslo žurnalo "Muzikos barai" leidėja ir redaktorė, leidėja (kompaktinės plokštelės, knygos), organizatorė (vadybininkė, prodiuserė)

Komentarai