Numarinta naujametės „Traviatos“ tradicija ir nostalgiškas jos fenomenas

Publikuota: 2018-12-30 Autorius: Mb.info
Numarinta naujametės „Traviatos“ tradicija ir nostalgiškas jos fenomenas

1920 m. gruodžio 31 d. gimė Lietuvos profesionalioji opera. Valstybės operos teatro gimimą liudijanti G. Verdi "Traviatos" premjera tapo gimtadienio simboliu, Lietuvos operos talismanu ir kiekvienais metais guordžio 31 dieną buvo rodoma Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, o vienu metu - drauge ir Kauno bei Klaipėdos muzikiniuose teatruose. 

81-erius metus Naujųjų išvakarėse rodyta „Traviata“ tapo įstabia aukštuomenės tradicija, išgyvenusia karą, sovietmetį ir numarinta Nepriklausomybės laikais. „Tai buvo jaudinanti šventė palydint metus“, - sako baritonas Vytautas Juozapaitis, kūręs Žermono vaidmenį ir scenoje vaidindavęs maestro Virgilijaus Noreikos tėvą. Kompozitorė ir muzikos kritikė Audronė Žigaitytė augo su „Traviata“, kai dengiant šventinį stalą, opera buvo transliuojama per televiziją. O pasaulio scenose pripažinta operos primadona Irena Milkevičiūtė savo karjerą pradėjo būtent nuo „Traviatos“. Jaunosios kartos solistė Viktorija Miškūnaitė pripažįsta, jog Violetos Valeri vaidmuo - kiekvieno soprano svajonė. Tuo tarpu tenoras Merūnas Vitulskis Alfredo partiją pasaulyje atliko net 120 kartų ir su šia Dž.Verdžio opera susijęs net asmeniniais giliais jausmais. 
Salvadoras Sobralis Vilniuje.
Kai visa Europa išgirdo Salvadoro Sobralio balsą, kuklusis portugalas be pompastikos laimėjo "Eurovizijos" dainų konkursą. Tuomet kritikai kalbėjo, kad populiarumui pasitarnavo paviešinta liūdna jo sveikatos istorija. Viešėdamas Vilniuje dainingas atvirai kalba apie muziką, jausmus ir pasikeitusį savo gyvenimą.

Naujametinė "Stiliaus laida" >>>

Susiję nariai

Vytautas Juozapaitis

Vytautas Juozapaitis

Dainininkas, LNOBT solistas, tarptautinių konkursų laureatas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, LMTA profesorius, LR Seimo narys

Viktorija Miškūnaitė

Viktorija Miškūnaitė

Dainininkė

Merūnas Vitulskis

Merūnas Vitulskis

Dainininkas

Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

Kompozitorė, profesorė, muzikos kritikė ir apžvalgininkė (muzikos žurnalistė), muzikos meno ir mokslo žurnalo "Muzikos barai" leidėja ir redaktorė, leidėja (kompaktinės plokštelės, knygos), organizatorė (vadybininkė, prodiuserė)

Komentarai