Orkestras iš arti – kai LNSO muzikantai tampa solistais

Publikuota: 2024-02-06 Autorius: Skirmantė VALIULYTĖ
Orkestras iš arti – kai LNSO muzikantai tampa solistais

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras puoselėja gražią tradiciją kartą metuose surengti solo grojančių orkestro muzikantų koncertą. Būtent toks vakaras publikos laukia vasario 10 d. Filharmonijos Didžiojoje salėje. Koncerte „Orkestras iš arti“ su maestro Modesto Pitrėno diriguojamu orkestru solo gros keliolika drąsių, ryškių LNSO artistų.

Pasak LNSO meno vadovo ir vyr. dirigento Modesto Pitrėno, jo vadovaujamam kolektyvui itin svarbu išlaikyti gerą mikroklimatą, sveikus kūrybinius santykius. Tam pasitarnauja ir tokios programos, kai orkestro muzikantai turi galimybę savo talentus atskleisti grodami solo. Visam orkestrui tai puiki proga savuosius palaikyti, kūrybines ambicijas pakurstyti.

Kai į Filharmonijos Didžiosios salės sceną šio kolektyvo muzikantai žengia ir klausytojams prisistato kaip solistai, kai visas būrys talentingų LNSO muzikantų scenoje demonstruoja savo meistriškumą atlikdami įdomias, retai skambančias partitūras solo su orkestru, tai yra tikra muzikinė puota ir pačiam orkestrui, ir publikai (ne veltui bilietai į šį koncertą šluote šluojami).

Toks orkestro kūrybinis atsivėrimas atsispindi ir renginio pavadinime „Orkestras iš arti“, ilgainiui tapusiame koncerto motto. Orkestro muzikantai nuo stygininkų iki pūtikų, nuo pirmojo orkestro pulto iki boso partijų atlikėjo muzikuoja pritariant jų pačių kolegoms, diriguojant orkestro meno vadovui M. Pitrėnui.

Gražia tradicija yra tapę ir tai, kad į orkestro muzikantų koncerto programą įtraukiami lietuvių kompozitorių kūriniai. Šį kartą klausytojų laukia premjera – pirmą kartą bus atliktas naujas Dominyko Digimo opusas „De-focus“. Programoje taip pat skambės Ludwigo van Beethoveno, Ernesto Blocho, Ottorino Respighi, Gioachino Rossini, Carlo Reinecke’s, Antonio Vivaldi, Ralpho Vaughan Williamso ir kitų kompozitorių kūriniai.

Kviesdamas susipažinti iš arčiau orkestras šįkart muzikuos su solo grosiančiais pūtikais Raimonda Virvytiene (fleita), Tomu Bieliausku (obojus), Juliumi Klimavičiumi (fagotas), perkusininku Sigitu Gailiumi, smuikininkais Pauliumi Biveiniu, Barbora Domarkaite, Ramune Grakauskaite, Inga Kuizinaite, Agne Meile, Kristina Morozova, Agata Ursul, Rasa Vosyliūte, altininkais Monika Kiknadze ir Vidu Vekerotu bei violončelininku Evaldu Petkumi.

Koncertas „Orkestras iš arti. LNSO, Modestas Pitrėnas“ vyks vasario 10 d., šeštadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje. Visą LNF 83-iojo sezono programą rasite interneto svetainėje www.filharmonija.lt. Kviečiame pasinaudoti šį sezoną siūlomu abonementu ir laukiame Jūsų koncertuose! LNF 83-iojo koncertų sezono mecenatas – „Norfa“.

Susiję nariai

Modestas Pitrėnas

Modestas Pitrėnas

Dirigentas, tarptautinių konkursų laureatas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas

Remigijus Vitkauskas

Remigijus Vitkauskas

Altistas, mokslininkas

Komentarai