Panevėžio rajono kornetininkių kvartetas meistriškumą demonstruos Nyderlanduose

Publikuota: 2022-06-10 Autorius: Kazys Daugėla
Panevėžio rajono kornetininkių kvartetas meistriškumą demonstruos Nyderlanduose

Neseniai susikūręs žavusis Panevėžio rajono kornetininkių kvartetas: Indrė Jonaitytė, Ugnė Tamošietytė, Amanda Vapsvaitė ir Džiugita Bilevičiūtė - pakviestas koncertuoti kartu su garsiuoju London Brass ansambliu birželio 9–12 dienomis Groningeno mieste vykstančiame Nyderlandų atvirojo pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato renginiuose.

London Brass ansamblis sudarytas iš geriausių Londono orkestrų muzikantų, įkurtas 1986 m. iš visame pasaulyje žinomo trimitininko Philip Jones Brass Ensemble.

Šį šeštadienį, birželio 11 d. ryte merginų kvartetas koncertuos istorinėje Groningeno traukinių stotyje, o vakare gros Nyderlandų atvirojo pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato apdovanojimų ceremonijoje. Sekmadienį numatytas kornetininkių kvarteto koncertas Vries mieste su olandų pučiamųjų instrumentų orkestru.

Panevėžio rajono muzikantės Indrė Jonaitytė, Džiugita Bilevičiūtė ir Amanda Vapsvaitė yra neseniai baigusios Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedroje naujai įsteigtos korneto specialybės magistro studijas, o Ugnė Tamošietytė LMTA antro kurso korneto specialybės studentė. Prieš išvykstant į festivalį kornetininkių kvartetas koncertavo gimtajame Panevėžio rajone Sekminių atlaiduose Smilgių Šv.Jurgio bažnyčioje.

Nyderlandų atvirasis pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas (DOBC) primena olimpines žaidynes, yra populiarus čempionatas. Tai  matyti iš gausaus dalyvių skaičiaus: penki pučiamųjų orkestrai iš antrojo diviziono, penki iš pirmojo ir aštuoni pučiamųjų orkestrai iš čempionų divizionų. Tarp dalyvaujančių orkestrų yra trys kolektyvai iš Belgijos ir du iš Vokietijos.

Nyderlandų atvirasis pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas yra  dalis keturias dienas trunkančio festivalio Groningen Brass Experience, kuris vyks 2022 m. birželio 9–12 d. Festivalio metu, kaip įprasta, vyks konferencijos, seminarai, mokymai, kuriuos ves garsiausi Europos šalių pučiamųjų instrumentų muzikos profesionalai, specialistai, dirigentai.

Daugiau informacijos:

Groningen Brass Experience – A cohesive series of music events

 

Susiję nariai

Kazys Daugėla

Kazys Daugėla

Kompozitorius, aranžuotojas, dirigentas, LMTA profesorius

Komentarai