PASAULINĘ MUZIKOS DIENĄ SKELBIAMI AUKSINIO DISKO LAUREATAI

Publikuota: 2021-10-01 Autorius: Mb.info
PASAULINĘ MUZIKOS DIENĄ SKELBIAMI AUKSINIO DISKO LAUREATAI

Lietuvos muzikų sąjunga, tradiciškai minėdama Pasaulinę muzikos dieną, skelbia „Auksinio disko“ laureatus: dainininkės Aušrinė Stundytė, Justina Gringytė, smuikininkė Rūta Lipinaitytė, pianistas Daumantas Kirilauskas, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos simfoninis orkestras „Simfukai“ (meno vadovas ir dirigentas Modestas Barkauskas). Berniukų ir jaunuolių choras ĄŽUOLIUKAS (meno vadovas ir vyr. dirigentas Vytautas Miškinis), multiinstrumentininkas SAULIUS PETREIKIS ir folkroko grupė ŽALVARINIS (vadovas Robertas Semeniukas). 

Prieš dvi dešimtis metų įsteigtas prizas kasmet įteikiamas Didžiosios muzikų šventės metu. Pernai dėl pandemijos šventė neįvyko, todėl šiais metais „Auksinio disko“ laureatai bus pagerbti dviejuose renginiuose – šiandien, spalio 1-ąją, Vilniaus rotušėje, ir gruodžio 14 dieną Valdovų rūmuose.

Šiandien Vilniaus rotušėje 19 val. prasidedančioje šventėje dalyvaus trys „Auksinio disko“ laureatai: Berniukų ir jaunuolių choras ĄŽUOLIUKAS (meno vadovas ir vyr. dirigentas Vytautas Miškinis), multiinstrumentininkas SAULIUS PETREIKIS ir folkroko grupė ŽALVARINIS (vadovas Robertas Semeniukas). Koncerte pasirodys ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos moksleiviai, jaunoji dainininkė Akvilė Ališauskaitė ir Ališauskų šeimyninis ansamblis.

Gruodžio 14 dieną Valdovų rūmuose bus apdovanoti: dainininkės Aušrinė Stundytė, Justina Gringytė, smuikininkė Rūta Lipinaitytė, pianistas Daumantas Kirilauskas ir Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos simfoninis orkestras „Simfukai“ (meno vadovas ir dirigentas Modestas Barkauskas).

Jau kelintus metus Lietuvos muzikų sąjunga išgyvena ypatingą emocinį pakilimą, bendrystei telkdama visų kartų muzikus.

„Savo renginiuose ir kasdienėje veikloje stengiamės kuo daugiau bendrauti, kad laiku pastebėtume jaunuosius talentus ir paragintume juos aktyviau muzikuoti, kad suspėtume išminties ir patirties pasisemti iš vyriausių bendruomenės narių. 350 muzikų vienijančioje asociacijoje proporcingai atstovaujamos visos kartos, – sako LMS prezidentė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė. – Šiandien ypač svarbus mūsų visų susitelkimas į muzikos propagavimą. Lietuvoje sukūrę išskirtinę muzikos ugdymo sistemą, parengę daugybę puikių atlikėjų, jau per dažnai pradedame justi takoskyrą tarp muzikos profesionalų ir klausytojų. Tad ir asociacijos 85-ąsias metines minėdami žinome, kad aktualios veiklos nepritrūksime.“

1974 m. lordo Yehudi Menuhino iniciatyva UNESCO spalio 1-ąją paskelbė Pasauline muzikos diena. Žymusis menininkas ir humanistas visus pasaulio muzikus tą dieną ragino skirti muzikos propagavimui pačiomis įvairiausiomis formomis. Įdomus sutapimas: būtent spalio 1 dieną, tik kur kas anksčiau – 1931 metais – pasirodė pirmasis muzikos meno ir mokslo leidinio „Muzikos barai“ numeris. Tad šiandien brolių Motiejaus, Broniaus ir Antano Budriūnų pradėtas leisti žurnalas mini 90-metį.

„Dabartiniai „Muzikos barai“ – ne vien žurnalas. Nuo 2000 metų prenumeratorius jis pasiekia su kompaktinėmis plokštelėmis, o jau trejus metus leidinio puslapiuose skaitytojai randa ir QR kodus, – apie leidinio naujoves pasakoja A. Žigaitytė-Nekrošienė. – Šiandien visi labai skubame ir sunkiai randame laiko domėtis tuo, kas, atrodytų, ne visuomet būtina. Apmaudu, bet žinios apie muziką ir atlikėjus vis labiau atsiduria užribyje, O man, nepaisant kai kurių skeptikų, manančių, kad muzikos reikia tik klausytis, atrodo, jog kuo daugiau žinai, tuo giliau ir prasmingiau skleidžiasi tai, ką klausai... Tad ir kuriame galimybę savo skaitytojams: laisvą akimirką radus žurnalui pasklaidyti, patogu čia pat telefonu nusiskenavus QR kodą ir aprašomos muzikos paklausyti, ir su jos atlikėjais susipažinti.“

Tiktų priminti, kad Lietuvos muzikų sąjungos svetainė, į kurią dažniausiai ir nuveda QR kodai, taip pat nėra tradicinė. Ji – interaktyvi, tai yra, informaciją įkelia ne tik svetainės administratorius, bet ir LMS nariai, pedagogai ir bičiuliai bei jauni muzikai, galbūt būsimieji asociacijos nariai. O informaciją sudaro visos galimos formos – tekstai apie renginius, vaizdo ir garso galerijos, nuotraukų albumai ir kt.

Lietuvos muzikų sąjungos veiklą iš dalies finansuoja
Vilniaus m. savivaldybė
Sauliaus Karoso labdaros ir paramos fondas
Lietuvos kultūros taryba

Susiję nariai

Vytautas Miškinis

Vytautas Miškinis

Choro dirigentas, berniukų choro “Ąžuoliukas” vyr. dirigentas ir meno vadovas, LR Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas, LMTA profesorius

Saulius Petreikis

Saulius Petreikis

Multiinstrumentalistas

Robertas Semeniukas

Robertas Semeniukas

Profesionalus gitaristas, aranžuotojas, dainų autorius, prodiuseris

Komentarai