Prasidėjo 24-asis Pažaislio muzikos festivalis

Publikuota: 2019-06-06 Autorius: Mb.info
 Prasidėjo 24-asis Pažaislio muzikos festivalis

24-asis Pažaislio muzikos festivalis prasidėjo! Lynojo nepiktas lietutis, publika buvo labai kantri ir geranoriška – susirinko ryškiauios šio meto Lietuvos operos žvaidždės, skambėjo gražiausios operų arijos... Koncertas skirtas Kauno valstybinio choro jubiliejui, kūrybinės veiklos 50-mečiui.

Beveik dvi valandas C. Saint Saenso, G. Vedi, G. Donizetti, V. Bellini operų arijomis, ansambliais ir chorais žavėjęs koncertas baigėsi didingais Ludwigo van Beethoveno XI simfonijos finalo akordais.

„Šį koncertą pavadinome „Odė džiaugsmui“, tai yra Beethoveno IX simfonijos finalas pagal Frydricho Šilerio tekstą. Nuostabus kūrinys kviečia – būkime broliai, susijunkite milijonai ir siekime, kad pasaulis būtų gražus. O kas dar, jei ne muzika, gali padaryti pasaulį gražesnį? Skleiskime džiaugsmą, švęskime džiaugsmą kartu su Pažaislio muzikos festivaliu“ – kalbėjo Kauno valstybinio choro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Petras Bingelis. Kartu su choru koncerte klausytojai išgirdo puikiai skambėjusį Lietuvos nacionalinį simfoninį orkestrą.

Koncerte sužibėjo tenoras Vaidas Vyšniauskas (koncerte pristatytas naujuoju scenos vardu - Kristian Benedikt), koncertą pradėjęs arijomis iš operos „Samsonas ir Dalila“, kurioje prieš porą mėnesių oficialiai debiutavo garsiojoje Niujorko „Metropolitan Opera“ scenoje. Tokio pripažinimo yra sulaukę vos keletas Lietuvos atlikėjų. Puikiai skambėjo jo atliekama Manriko streta iš „Trubadūro“.

Ypač nudžiugino sopranas Vidą Miknevičiūtė, jau daug metų pagrindines partijas dainuojanti Ciuricho, Hamburgo, Frakfurto, Berlyno, Leipcigo operos teatruose, Mainco, Kaselio, Wiesbadeno teatruose. Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos ir Lietuvos Muzikos Akademijos Kauno fakulteto dėstytojos Jūratės Bukauskaitės auklėtinė kvietimų dainuoti Lietuvoje sulaukė tik po to, kai padarė fantastišką karjerą Vokietijoje. „Bandžiau kabintis Lietuvoje, bet karjerą padaryti čia yra sunku – gerų dainininkų yra labai daug“. Koncerte atrodė, kad trapios, lieknutės Vidos galingas sopranas skrodžia dangų virš senųjų Nuostabiai skambėjo ir atrodė Nacionalinio operos ir baleto teatro primadona mecosopranas Jovita Vaškevičiūtė ir bosas Norvaišas. Azučenos pasakojimas ir Raimondo arija prikaustė publikos dėmesį.

Malonu, kad klasikinei muzikai ištikimybę parodė ir Pažaislio vienuolyno kiemą susirinkusią publiką pasveikino nuolatinis festivalio koncertų svečias, o dabar jau naujai išrinktas Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. „Aš manau, kad kultūra yra tas bendras vardiklis, kuris pakylėja mūsų dvasią ir yra tai, ką žmonija, ką mes paliekame po savęs ir tas niekada neišdils. Štai kodėl malonu matyti, kad mūsų žmonės mielai lankosi kultūros renginiuose, klausosi tikrai vertingų muzikinių kūrinių ir aš tikiuosi, kad jų bus vis daugiau ir daugiau. O „Odė džiaugsmui“ tegul tampa džiaugsmu Lietuva, jos pasiekimais. Aš manau, kad Lietuva yra labai teisingame kelyje ir reikia tik dar trupučio pastangų, dar šiek tiek daugiau kultūros ir pagarbos vienas kitam, ir mes nuversime kalnus“, – kalbėjo šalies vadovas.

„Beethoveno IX simfonijos finalas šiam koncertui buvo pasirinktas ne atsitiktinai, šis kūrinys yra oficialus Europos Sąjungos himnas, o kaip tik šiais metais minime 15 metų sukaktį nuo didžiausios ES plėtros, kada ir Lietuva tapo šios sąjungos nare. 24-ojo Pažaislio muzikos festivalio devizas – pažink! Todėl visą vasarą klausytojus kviesime pažinti įvairių Europos Sąjungos šalių muziką ir kultūras. Šių metų festivalio programoje pirmą kartą nuskambės visų 28 ES šalių muzika“, – pasakojo festivalio direktorė Giedrė Mikaitienė. Džiaugsmą švęsti pasiryžęs Pažaislio muzikos festivalis šią vasarą klausytojus pakvies į 41 koncertą, iš kurių net 11 bus nemokami.

Susiję nuotraukų galerijos

1970-01-01

Susiję nariai

Petras Bingelis

Petras Bingelis

Choro ir orkestro dirigentas, pedagogas, Lietuvos ir Kauno miesto politinis bei visuomenės veikėjas

Justinas Krėpšta

Justinas Krėpšta

Pianistas, Kauno valstybinės filharmonijos vadovas, Pažaislio muzikos festivalio koordinatorius

Kristian Benedikt Vaidas Vyšniauskas

Kristian Benedikt Vaidas Vyšniauskas

Dramatinis tenoras

Komentarai