Tarptautinėje trimitininkų gildijoje – naujas vardas iš Lietuvos

Publikuota: 2023-07-06 Autorius: Mb.info
Tarptautinėje trimitininkų gildijoje – naujas vardas iš Lietuvos

Trimitininko, kompozitoriaus, dirigento ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojo Lino Rupšlaukio kūrinys „Lošėjas“ ("The Gambler") trimitui/kornetui ir fortepijonui skambėjo 47-ojoje kasmetėje Tarptautinės trimitininkų gildijos (International Trumpet Guild) konferencijoje Mineapolyje (JAV). Laimėjęs kompozitoriams rengiamą naujų kūrinių ITG konkursą, L. Rupšlaukis buvo pakviestas pats kūrinį atlikti. Iš visų pristatomų kūrinių tik du autoriai – amerikietis ir lietuvis atliko savo kūrinius patys.

Linas Rupšlaukis konferencijos renginiuose pasirodė du kartus. Pirmame atliko tris kūrinius su tarptautiniu trimitininkų ansambliu diriguojant legendiniam profesoriui Davidui Hickmanui. Kitas pasirodymas buvo solo su viena žinomiausių JAV akomponuojančių pianisčių Rebecca Wilt, kuri yra ir ITG valdybos narė. Atlikęs savo kompoziciją "The Gambler", Linas sulaukė daug dėmesio tiek kaip kompozitorius, tiek ir kaip atlikėjas ir buvo pakviestas tapti International Trumpet Guild nariu.

Pirmuosiuose atsiliepimuose apie konferenciją jau skaitome: „Linas Rupšlaukis atliko savo paties sukurtą kūrinį „Lošėjas“, laimėjusį 2017 m. Lietuvos kompozitorių sąjungos skelbtą konkursą. Kaip anonsuodamas programėlėje pažymėjo autorius, „kiekvieną kartą koncertuodamas šiek tiek loši, siekdamas aukštesnės kokybės, galingesnės išraiškos ar gilesnio turinio“. Rupšlaukio kompozicijoje nepriekaištingai derėjo intervalinės melodijos ir techniškai sudėtingi pasažai, kuriuos jis atliko itin lengvai. Jo artistiškumas pavergė publiką, o muzikinė rizika („lošimas“) šiame mini spektaklyje absoliučiai pasiteisino.“

Linas juokauja, kad daug interviu jau davė, o ir dabar vis dar raštu atsakinėja į žurnalistų klausimus. Jeigu viskas bus gerai, artimiausiu metu turėtų pasirodyti straipsnis apie Liną Rupšlaukį didžiausiame pasaulyje trimitininkų žurnale „International Trumpet Guild“. Regis, Linas yra pirmas trimitininkas ir kompozitorius iš Baltijos šalių laimėjęs konkurse bei pasirodęs tokiame prestižiniame trimitininkų forume.

„Užsimezgė nemažai ryšių, kuriuos bus galima plėtoti bendradarbiaujant skirtingose srityse. Po pasirodymo konferencijoje atsirado svarstymų, ką galėčiau pristatyti kitų metų konferencijoje. Bet kol kas tai tik idėjos. Kelionės įspūdžiai bei patirtis kuo geriausi“, - konferencijos įspūdžiais dalinosi L. Rupšlaukis.

Įgyvendinant projektą prisidėjo LMTA, Lietuvos kultūros institutas bei Lietuvos generalinis konsulatas Niujorke, Lietuvos kultūros atašė Gražina Michnevičiūtė.

Susiję video galerijos

LINAS RUPŠLAUKIS

Susiję nuotraukų galerijos

LINAS RUPŠLAUKIS

LINAS RUPŠLAUKIS

2023-07-06

Susiję nariai

Linas Rupšlaukis

Linas Rupšlaukis

Trimitininkas, kompozitorius, dirigentas, dėstytojas

Komentarai