Tarptautiniai muzikiniai Georges Enesco susitikimai Paryžiuje

Publikuota: 2018-09-12 Autorius: Gabrielė Sližytė
Tarptautiniai muzikiniai Georges Enesco susitikimai Paryžiuje

Tarptautiniai muzikiniai Georges Enesco susitikimai Paryžiuje / Les Rencontres Musicales Internationales „Georges Enesco“

Ne tik Lietuva 1918 metais iškovojo savo nepriklausomybę. Pasibaigus Pirmajam Pasauliniui karui Radu Lapu, Dinu Lipatti ir Georges Enesco šalis Rumunija susijungė, jog suformuotų tokią valstybę, kokią dabar mes ją pažįstame. Nieko keisto, jog toks įvykis yra minimas visuomeniniais ir kultūriniais renginiais, tikriausiai turinčiais panašumo ir į lietuviškus. Vis dėlto atrasti tas pačias nepriklausomybės nuotaikas Paryžiuje, rodos iš pirmo žvilgsnio neturinčiam nieko bendro su Rumunija, yra originalu, tačiau galų galiausiai ganėtinai logiška.

Jau penktą kartą Paryžiuje vykstantys Tarptautiniai muzikiniai Georges Enesco susitikimai spalio 8-17 dienomis yra skirti paminėti karo pabaigą ir Rumunijos susivienijimą. Būtent Enesco vardas ir vienyja šias dvi šalis, turėjančias ganėtinai skirtingą likimą. Garsaus violončelisto Pablo Casals nuomone Georges Enesco įkūnijo vieną labiausiai stebinančių menininkų po Mozarto. Smuiko virtuozas, jis tapo Yehudi Menuhin mokytoju, XX amžiaus pirmos pusės prancūzų žvaigždė Alfred Cortot jam pavydėjo fortepijono technikos. Dirigentas, jis turėjo galimybę pakeisti Arturo Toscanini Niujorko filharmonijoje. Tačiau pamiršus net visa tai, Georges Enesco lieka vienas tų kompozitorių, kurie dar lieka būti atrasti.

Kartu su kiekvienais metais vykstančiu tarptautiniu dainavimo atlikimo George Enesco konkursu ir festivalio tematiką lydinčiomis ekspozicijomis („Enesco Pirmojo pasaulinio karo metu“ ir „Enesco ir muzikos vizijos dailininko Emil Ciocoiu darbuose“), festivalio metu bus galima išgirsti tris koncertus, vykstančius spalio 15-17 dienomis. Tai bus puiki proga išgirsti pianistę Dana Ciocarlie kuri yra įrašiusi visus Roberto Schumanno kūrinius fortepijonui solo, tačiau taip pat ir smuikininką Nicalas Dautricourt ir violončelistą Aurélien Pascal, kuris tapo vienu iš laureatų Karalienės Elžbietos konkurse 2017 metais. Rumunų ir prancūzų kompozitorių kamerinė muzika skambės visuose šiuose koncertuose, ypatingą vietą skiriant George Enesco muzikiniam palikimui.

Gal šis ruduo yra geriausias laikas aplankyti Paryžių?

Susiję nariai

Gabrielė Sližytė

Gabrielė Sližytė

Smuikininkė, muzikologė, muzikos kritikė

Komentarai