Apie Birštono vasaros menų akademiją (1)

Publikuota: 2022-08-16 Autorius: Mb.info
Apie Birštono vasaros menų akademiją (1)

Kviečia Birštono vasaros menų akademija
12 rugpjūčio, 2022 Įkėlė: „Gyvenimo“ redakcija

Tarptautinis projektas Birštono vasaros menų akademija (BVMA) sumanytas dar 2012 metais. Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė globoja šį išskirtinį muzikos festivalį nuo pirmosios sumanymo akimirkos. Juk jos kabinete ir diskutavome apie jai pasiūlytą idėją. Šiandien jau galiu pasidžiaugti ir padėkoti Merei už palaikymą. Juk iki Birštono bendravau su ne vienu to meto meru – nei vienam ilgalaikė kūrybinė bendrystė nerūpėjo. O Birštone netrukome sulaukti didžiulės neįkainojamos paramos iš Birštono meno mokyklos kolektyvo ir tuometės direktorės Laimutės Raugevičienės, unikalią organizatoriaus patirtį turinčio Zigmo Vileikio ir labai svarbaus mums talkininko Antano. Džiugu, kad dėmesį mums nuo tų pirmų dienų rodo ir Birštono sanatorijos, verslo įmonės. Ypač „Eglės“ sanatorija ir jos direktorius Artūras Salda, „Tulpė“ – ir Liucija Patinskienė… O kaip sunku būtų be informacijos rėmėjų, skleidžiančių žinią ne tik Birštone, bet ir artimuose miestuose ir miesteliuose. Štai ir dabar skaitote „Gyvenimą“ – kaip smagu, kad bičiulystė su jo žmonėmis skaičiuoja jau visą dešimtmetį.
Tarp daugybės Lietuvoje vykstančių renginių BVMA išsiskiria ilgalaike strategija ir veiklų įvairove. Renginio perspektyvoje svajojame Birštone įgyvendinti menininkų „Kartų sugyvenimo namų“ idėją, prie kurios būtų ir Menų inovacijos centras. Tad kiekvienais metais įvairiais veiklos aspektais siekiame bent dalį svajonės įgyvendinti, patikrinti, ar tikrai teisingai mąstome. Birštone gimė koncertų-spektaklių ir Medijų operos idėjos, kurias sėkmingai toliau plėtojame Vilniuje, kol kas Menų inovacijos centro galimybėms pritaikydami savo būstinės patalpas.
2018 m. mūsų projektas Prienų ir Birštono krašto žmonių įvertintas „METŲ RENGINIO“ nominacijoje, o projekto dalyviai apdovanoti Merės padėkos raštais už indėlį į Birštono kultūros plėtrą. Tai mums buvo labai svarbus įvertinimas. Malonu, kad mūsų forumą savo dalyvavimu palaiko žymūs užsienio ir Lietuvos muzikai.
Jau įvyko septynios meistriškumo stovyklos, kurių metų įvairaus amžiaus jaunuoliai ne tik siekė meistriškumo dalyvaudami iškilių muzikų užsiėmimuose bei paskaitose, bet ir patys aktyviai koncertavo. Itin džiaugiamės stebėdami būrelį Birštono meno mokyklos moksleivių, kurie auga su mūsų akademija ir patys jau aktyviai dalyvauja įvairiose veiklose.
Kaip ir daugelis menininkų, buvome priverstinai pandemijos sustabdyti – dvejus metus nevykusi, šiais metais BVMA sugrįžta. Šių metų pagrindinis kviestinis svečias – pianistas iš JAV Alexanderis Paley’us. Renginiuose ne tik išgirsime muzikuojant, bet ir turėsime progos pabendrauti su visais atlikėjais.
Tad visų labai laukiame Birštono vasaros menų akademijos renginiuose.
Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė, prof. Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

Mieli akademijos dalyviai, birštoniečiai ir kurorto svečiai!
Labai džiaugiuosi, kad po pandemijos į Birštoną vėl sugrįžta unikalus renginys – Birštono vasaros menų akademija.
Taigi visą savaitę kurorte skambės vienijanti, džiuginanti ir įkvepianti muzika. Ir ne tik. Mums – tai ir pridėtinę vertę turintis renginys, kurio metu Birštono meno mokyklos mokiniai ir pedagogai turi galimybę dalyvauti muzikos profesionalų vedamose meistriškumo pamokose.
Visada su malonumu prisidedame prie šio tradicinio Lietuvos muzikų sąjungos organizuojamo projekto, kartu tapusio ir prasminga muzikos švente.
Akademijos dėstytojams ir dalyviams linkiu sėkmingo darbo, o visus savivaldybės gyventojus ir kurorto svečius kviečiu džiaugtis puikiais renginiais.

Nijolė Dirginčienė

Birštono savivaldybės merė, Birštono vasaros menų akademijos globėja

Olga ZUBAVIČIENĖ, Birštono meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja, atliekanti direktorės funkcijas, kalbėdama apie Menų akademijos renginių reikšmę mokyklos ir Birštono meno mylėtojų bendruomenėms, sakė:

– Birštono meno mokykla yra nuolatinė Menų akademijos partnerė. Šis renginys mums labai svarbus, nes mokyklos mokiniai gali pasisemti patirties iš aukšto lygio muzikos srities specialistų. Dažniausiai akademijoje dalyvauja dainavimo ir fortepijono skyrių mokiniai. Meistriškumo pamokose jie įgyja labai vertingos patirties, kuri praverčia gyvenime, padeda konkursuose garsinant mūsų mokyklą. Tai – tikras „vitaminas“, nes bendravimas su pripažintais specialistais, profesoriais, mūsų mokinius pakylėja. Ir mokytojai patiria metodinę naudą. Visa mūsų mokyklos bendruomenė gali dalyvauti seminaruose, paskaitose, yra kviečiama ir pasisemia daug žinių, praplečia savo akiratį, patobulina kvalifikaciją.
Šiemet į Birštoną atvyksta pasaulinio garso atlikėjai – pianistas Alexsander Paley iš JAV, koncertavęs garsiausiose koncertų salėse ir festivaliuose; tarptautiniu lygmeniu pripažinta pianistė Šviesė Čepliauskaitė, todėl gabios mokyklos mokinės Elzė Bisikirskaitė, Agnė Baliūnaitė, Adrija Suchockaitė turės progą ne tik tobulinti dainavimo, bet ir grojimo fortepijonu įgūdžius. Tikiuosi, kad kūrybiniame procese merginos atsiskleis netikėtu rakursu. Šias atlikėjas išgirsime baigiamojoje Birštono vasaros menų akademijos uždarymo koncerto programoje.
Visi „Dainų dainelės“ laureatai, kurie garsino Meno mokyklą Lietuvoje, yra lankę Menų akademijos užsiėmimus, šis faktas rodo, kokia akademija yra vertinga ir pačiai mokyklai, ir mokiniams. Mokyklos instrumentų bazė yra atnaujinta, todėl turime galimybę bendradarbiauti rengiant šį renginį ir pasidalinti turima mokomąja baze.
Ir Birštono kurorto bendruomenė yra įsitraukusi – į Menų akademijos koncertus ateina tėvai, juose apsilanko Birštono gyventojai ir svečiai, kurie gauna ir švietimo, ir kultūros dozę.
Todėl šių metų akademijos dalyviams palinkėčiau sėkmės, o jos tradicijoms – tęstinumo, džiaugiuosi, kad renginys vėl sugrįžo į Birštono kurortą ir pagyvins kultūrinį jo gyvenimą.

Susiję nariai

Šviesė Čepliauskaitė

Šviesė Čepliauskaitė

Pianistė, VDU MA docentė

Rima Daugėlienė

Rima Daugėlienė

Evelina Juraškienė-Pilipavičiūtė

Evelina Juraškienė-Pilipavičiūtė

Pianistė, dainininkė

Charlotte Kilsch

Charlotte Kilsch

Klasikinis dainavimas

Alexander Paley

Alexander Paley

Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

Kompozitorė, profesorė, muzikos kritikė ir apžvalgininkė (muzikos žurnalistė), muzikos meno ir mokslo žurnalo "Muzikos barai" leidėja ir redaktorė, leidėja (kompaktinės plokštelės, knygos), organizatorė (vadybininkė, prodiuserė)

Komentarai