Muzikos paslaptys veriasi mažiausiems

Publikuota: 2018-11-07 Autorius: Mb.info
Muzikos paslaptys veriasi mažiausiems

Lietuvos muzikų sąjunga sėkmingai dalyvauja Švietimo ir mokslo bei Kultūros ministerijų inicijuotame projekte „Kultūros pasas“.

Kultūros pasas – priemonė visų Lietuvos mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti, sudarant jiems galimybę dalyvauti paso paslaugų rinkinyje siūlomuose renginiuose ir edukaciniuose užsiėmimuose. Iki šių metų pabaigos projektas skiriamas pradinių klasių, nuo 2019 m. sausio – visiems mokiniams.

Lietuvos muzikų sąjunga laimėjo kultūros paso projektą „Muzikos paslaptys“. Tai interaktyvių susitikimų ciklas, kurio esmė – sąjungos narių pokalbiai apie muziką. Mokiniai turi unikalią galimybę pabendrauti su iškiliais Lietuvos muzikais ir jaunaisiais LMS nariais, susipažinti su jų atliekama muzika. Tikime, kad ne tik patraukliai pristatysime įvairius muzikos žanrus, bet ir ugdysime mažųjų fantaziją, asociatyvinį mąstymą, kūrybingumą. O juk be šių gebėjimų šiandien neapsieina nė viena profesija.

Lietuvos muzikų sąjungos auditorijoje arba jūsų mokykloje galima ne tik muzikuoti, pasiklausyti atlikėjų koncertų, bet ir išgirsti bei pamatyti garsiausių menininkų garso ir vaizdo įrašus.

Kiekvienas atlikėjas papasakos apie savo kelią į muziką, savo instrumentą, jo sandarą, muzikavimo ypatybes ir pan. Čia pat galima išmokti ir nesudėtingų dainelių, pritariant svečiui. Įdomu tai, kad susitikimų metu galima daug sužinoti apie atlikėjų vaikystę, pamatyti jų vaikystės nuotraukas ir vaizdo įrašus.

Ypatinga projekto vertė – galimybė laisvai derinti renginių laiką, vietą ir temas. Pedagogai drauge su vaikais gali rinktis susitikimą su iškilomis asmenybėmis ar pasinaudoti galimybe iš arti susipažinti su visais instrumentais: styginiais (smuikas, altas, violončelė, kontrabosas), mediniais pučiamaisiais (fleita, obojus, klarnetas, fagotas), variniais pučiamaisiais (valtorna, trimitas, trombonas, tūba), mušamaisiais, liaudies instrumentais (kanklės, birbynė), fortepijonu, vargonais, klavesinu ir pan.

Interaktyvių susitikimų ciklas leidžia rinktis ir kitus bendravimo su muzika būdus, pavyzdžiui, išsamiau susipažinti su įvairių epochų muzika (barokas, klasicizmas, romantizmas, šiuolaikinė muzika ir pan.) ir žanrais (simfonija, opera, kamerinė muzika ir t. t.), taip pat ir su džiazu, popmuzika, programine muzika vaikams ir pan.

Pridėtinę vertę projektui kuria ir galimos dovanėlės susitikimo pabaigoje teisingai atsakiusiems į klausimus (muzikinės viktorinos ar klausimų ir atsakymų forma). Dovanėlės – tai įrašai ir leidiniai iš asmeninės atlikėjų kolekcijos, LMS leidinių serijos.

Dalyvaujantiems KULTŪROS PASO projekte registruotis galima www.kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/633

Nedalyvaujantiems KULTŪROS PASO projekte informacija pateikta

www.parduotuve.muzikusajunga.lt/koncertai/muzikos-paslaptys-seansas

Teirautis, derinti laiką ir galimybes prašytume el. paštu info@muzikusajunga.lt arba tel. +370 68614066

Susiję nuotraukų galerijos

Muzikos paslaptys

Muzikos paslaptys

2018-11-04

Susiję nariai

Egidijus Ališauskas

Egidijus Ališauskas

Birbynininkas, Lietuvos kariuomenės orkestro kapelmeisteris

Aistė Bružaitė

Aistė Bružaitė

Kanklininkė, tarptautinių konkursų laureatė

Arkadijus Gotesmanas

Arkadijus Gotesmanas

Mušamųjų instrumentų atlikėjas, LMTA lektorius

Austėja Lukaitė

Austėja Lukaitė

Dainininkė, aktorė

Jolita Matkienė

Jolita Matkienė

Kanklininkė, tarptautinių konkursų laureatė

Vladimiras Prudnikovas

Vladimiras Prudnikovas

Operos solistas, tarptautinio konkurso, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, profesorius

Petras Vyšniauskas

Petras Vyšniauskas

Saksofonininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos, LR Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas, LMTA profesorius

Gražina Zalatorienė

Gražina Zalatorienė

Lietivos muzikos ir teatro akademijos koncertmeisterė

Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

Kompozitorė, profesorė, muzikos kritikė ir apžvalgininkė (muzikos žurnalistė), muzikos meno ir mokslo žurnalo "Muzikos barai" leidėja ir redaktorė, leidėja (kompaktinės plokštelės, knygos), organizatorė (vadybininkė, prodiuserė)

Komentarai