Naujienos

Praėjusiais metais Asociacija LATGA surinko per 7 mln. eurų

Praėjusiais metais Asociacija LATGA surinko per 7 mln. eurų

2017-04-28, MB inf.

Praėjusiais metais Asociacija LATGA surinko per 7 mln. eurų Vakar, balandžio 27 d., Asociacijos LATGA būstinėje Vilniuje įvyko pakartotinis Visuotinis narių susirinkimas (VNS), kuriame didžiausias dėmesys buvo skirtas dokumentų pataisų tvirtinimui, siekiant įgyvendinti naujas LR Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo nuostatas. Taip pat tradiciškai pristatytos metinės Asociacijos LATGA veiklos ir finansinės ataskaitos. Paaiškėjo, kad praėjusiais metais Lietuvoje autorinio atlyginimo surinkta apie 7 mln. Eur. t. y. apie 1,5 mln. Eur daugiau nei 2015-aisiais.

Klaipėda ruošiasi tapti violončelės sostine

Klaipėda ruošiasi tapti violončelės sostine

2017-04-25, MB inf.

Pirmąją gegužės savaitę Klaipėda taps violončelės sostine: 6 dienos - 58 renginiai - 22 renginių vietos - 5 meno šakos (muzika, šokis, teatras, kinas ir dailė) - daugiau nei 300 dalyvių iš 21 pasaulio šalies ir visi miesto gyventojai, svečiai, mylintys Klaipėdą ir muziką!

Čekų ir lenkų šedevrai, pažintis su iškiliu lenkų smuikininku

Čekų ir lenkų šedevrai, pažintis su iškiliu lenkų smuikininku

2017-04-25, LNF inf.

Balandžio 29 d. Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje grieš lenkų smuikininkas Januszas Wawrowskis, studijas baigęs F. Chopino konservatorijoje Varšuvoje, prof. Mirosławo Lawrynowicziaus klasėje, bei tobulinęsis Yairo Klesso ir Salvatores Accardo klasėse. Su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru(LNSO) lenkų smuikininkas atliks tėvynainio kompozitoriaus Mieczysławo Karłowicziaus Koncertą smuikui ir orkestrui. Prie dirigento pulto stos LNSO garbės dirigentas maestro Juozas Domarkas, taip pat pristatysiantis spalvingą čekų romantikų simfoninės muzikos restrospektyvą – Antoníno Dvořáko ir Bedřicho Smetanos kūrinius, perteikiančius nostalgiškus gamtos vaizdus ar temperamentingų slavų šokių nuotaikas.

Lietuvoje  koncertuos JAV sausumos pajėgų Europoje orkestras ir choras

Lietuvoje koncertuos JAV sausumos pajėgų Europoje orkestras ir choras

2017-04-24, Kazys Daugėla

Balandžio 27–28 d. į Lietuvą atvyksta visame pasaulyje garsūs Jungtinių Amerikos Valstijų sausumos pajėgų Europoje orkestras ir choras. Viešnagės metu kariškiai lankysis Visagine ir Alytuje – bus surengti nemokami koncertai miestų gyventojams ir svečiams. Taip pat abiejuose miestuose gimnazistai turės unikalią galimybę susitikti su orkestro pučiamųjų instrumentų kvinteto nariais bei susipažinti su šių profesionalių muzikantų kūryba.

Kauno valstybinio choro koncerte - Velykų muzikos aidai

Kauno valstybinio choro koncerte - Velykų muzikos aidai

2017-04-21, MB inf

2017 m. balandžio 23 d., sekmadienį, 13 val. Kauno šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje, vyks Atvėlykio muzikos koncertas „Alleluja“. Dalyvauja: KAUNO VALSTYBINIS CHORAS Koncertmeisterė Beata Andriuškevičienė Dirigentai PETRAS BINGELIS, KĘSTUTIS JAKELIŪNAS Įėjimas nemokamas

Choras „Vilnius“ kviečia į intriguojančią muzikinę kelionę „Vilnius–Japan“

Choras „Vilnius“ kviečia į intriguojančią muzikinę kelionę „Vilnius–Japan“

2017-04-19, MB inf.

Balandžio 26 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje rengiamame koncerte „Vilnius–Japan“ kartu su choru „Vilnius“ Ko Matsushita Lietuvos publikai pristatys ryškiausius savo chorinius opusus, o balandžio 28–30 dienomis Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos koncertų salėje ves šiuolaikinės japonų muzikos atlikimo meno ir interpretavimo kursus, kuriuos rengia Kauno vokalinis ansamblis „Acusto“.

Vilniuje viešės garsusis Ciuricho berniukų choras

Vilniuje viešės garsusis Ciuricho berniukų choras

2017-04-19, LNF inf.

Choro muzikos mėgėjų Filharmonijos scenoje kitą savaitę laukia staigmena – čia susitiks du savo šalis reprezentuojantys garsūs berniukų chorai. Koncerte „Dainuojantys Ciuricho berniukai“ pasirodys svečiai iš Šveicarijos – Ciuricho berniukų choras ir šio choro viešnagę Vilniuje iniciavusio berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ dainininkai. Skambės Heinricho Schützo, Johanno Sebastiano Bacho, Tomáso Luiso de Victorios, Felixo Mendelssohno-Bartholdy, Wolfgango Amadeaus Mozarto,Benjamino Britteno ir Césaro Francko chorinė muzika.

PIN dieną žinomi autoriai švęs savo buvusiose mokyklose

PIN dieną žinomi autoriai švęs savo buvusiose mokyklose

2017-04-14, MB inf.

Iš karto po Velykų, t. y. balandžio 18 d., prasideda Asociacijos LATGA rengiamas edukacinių renginių ciklas „PIN diena mokyklose: autorių pamokos jaunajai kartai“. 10 žinomų įvairių sričių autorių grįš į savo buvusias mokyklas, kad papasakotų moksleiviams apie piratavimo žalą, o taip pat suteiktų žinių apie teisėtus intelektinės nuosavybės naudojimo būdus.

Jurgio Pergalingojo, Jonušo Radvilos ir jo žmonų portretų pristatymas Biržų pilyje

Jurgio Pergalingojo, Jonušo Radvilos ir jo žmonų portretų pristatymas Biržų pilyje

2017-04-14, MB inf.

Balandžio 22 dieną 15.00 val. Biržų krašto muziejuje „Sėla“ – Biržų pilies Kunigaikščių Radvilų salėje – atidaroma tarptautinė paroda „Jurgio Pergalingojo, Jonušo Radvilos ir jo žmonų portretų pristatymas Biržų pilyje“. Parodoje bus pristatomi originalūs XVII a. paveikslai iš Nacionalinio Baltarusijos dailės muziejaus.

Pirmą kartą Lietuvoje – Tarptautinis Virgilijaus Noreikos dainininkų konkursas: registracija prasidėjo!

Pirmą kartą Lietuvoje – Tarptautinis Virgilijaus Noreikos dainininkų konkursas: registracija prasidėjo!

2017-04-07, MB inf.

Pagaliau Lietuvoje – ir tarptautinis konkursas dainininkams! Šių metų rugsėjo 16–22 d. Vilniuje pirmąjį kartą įvyks Tarptautinis Virgilijaus Noreikos dainininkų konkursas. Solidžią komisiją, kurioje – ir pats maestro V. Noreika, subūrusiame renginyje kviečiami dalyvauti solistai nuo 18 iki 35 metų. Balandžio 1 d. pradėta registracija internetu tęsis du mėnesius – iki gegužės 31 d.

I – asis Tarptautinis „Muzikuojantys berniukai“     konkursas Klaipėdoje

I – asis Tarptautinis „Muzikuojantys berniukai“ konkursas Klaipėdoje

2017-04-07, Dainora Tetenskienė

2017 metų kovo 24 dieną , Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos mokytojų – metodininkių Dainoros Tetenskienės ir Irinos Skirsgilienės iniciatyva, Klaipėdos universiteto Menų akademijos ir Juozo Karoso muzikos mokyklos koncertų salėse vyko I tarptautinis konkursas ,,Muzikuojantys berniukai“. Šis konkursas neturi analogų Lietuvoje. Norą dalyvauti jame pareiškė berniukai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos bei Rusijos.