Naujienos

Kaip mažieji dainininkai Teatro skonio ieškojo

Kaip mažieji dainininkai Teatro skonio ieškojo

2017-05-09, MB inf.

Jau šeštadienio vidurdienį visi norintys galės išmėginti pirmąkart Lietuvos istorijoje sukurtą Teatro skonį. Tačiau pirmieji šio skonio sukruto ieškoti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro Vaikų operos studijos nariai. Kelios dešimtys moksleivių, nuolat dainuojančių operos spektakliuose, jau seniai nebepasiklysta teatro užkulisiuose ir puikiai žino, kad kasdienybė scenoje ne visuomet tik saldi.

LMTA paminės žymaus choro dirigento Antano Jozėno 90-metį

LMTA paminės žymaus choro dirigento Antano Jozėno 90-metį

2017-05-08, MB inf.

Gegužės 17 d. 16.00 val. LMTA Didžiojoje salėje vyks prof. Antano Jozėno 90-mečiui skirtas vakaras-koncertas. Antanas Jozėnas (1927–2014) – ilgametis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, Choro dirigavimo katedros vedėjas, Lietuvos dainų švenčių vyriausiasis dirigentas ir meno vadovas.

Irenos Milkevičiūtės kūrybos vakaras Muzikos galerijoje

Irenos Milkevičiūtės kūrybos vakaras Muzikos galerijoje

2017-05-02, MB inf.

Šį pavasarį operos solistė, Nacionalinės premijos laureatė Irena MILKEVIČIŪTĖ švenčia savo jubiliejų. Ta proga rengiama net keletas koncertų Lietuvos didžiosiose scenose palydint orkestrui. Tačiau dainininkė mielai dainuoja ir kamerinėse erdvėse. Savo talentu I.Milkevičiūtė sušildė ir MUZIKOS GALERIJOS atidarymą 2016 m. rugsėjo mėnesį. Į šią sostinės salę (Gedimino pr. 37) ji ir vėl sugrįžta minėdama iškilią sukaktį – Gegužės 4 dieną (ketvirtadienį) 18 val. surengs savo kūrybos vakarą.

PO MUZIKOS KUPOLU SU JAV SAUSUMOS PAJĖGŲ EUROPOJE ORKESTRU

PO MUZIKOS KUPOLU SU JAV SAUSUMOS PAJĖGŲ EUROPOJE ORKESTRU

2017-05-02, Kristina Savickytė-Giedraitienė

Kasmet daugiau nei 200 koncertų rengiantis orkestras laukiamas Europos, Vidurio Rytų, Šiaurės Afrikos šalių žiūrovų. Atliekamų muzikos kūrinių paletė ypač plati – ir klasikos, ir šiuolaikinių autorių muzika kuria puikią dermę. Kaskart maloni staigmena ir pagarbos ženklas – koncerto metu skambantys ir aplankytos šalies kompozitorių autoriniai kūriniai.

Bus pristatyta kompozitorės Konstancijos Brundzaitės dienoraščių knyga

Bus pristatyta kompozitorės Konstancijos Brundzaitės dienoraščių knyga

2017-04-30, MB inf.

2017 m. gegužės 2 dieną (antradienį), 18 val. Čiurlionio namuose (Savičiaus g. 11, Vilnius) įvyks knygos „Konstancija Brundzaitė. Dienoraščiai“ pristatymas. Dalyvaus knygos sudarytoja muzikologė Živilė Tamaševičienė, kompozitorės sesuo Elena Brundzaitė-Baltrus, dainininkė Milda Baronaitė, pianistas Rokas Zubovas. Įėjimas laisvas.

Kauno valstybinis choras Katovicuose pristatys XX amžiaus klasiką

Kauno valstybinis choras Katovicuose pristatys XX amžiaus klasiką

2017-04-29, Rokas Kučinskas

Gegužės 12 d. Lenkijos mieste Katovicuose prasidės trečiasis muzikos festivalis „Katowice Kultura Natura”. Festivalio atidarymo koncerte NOSPR koncertų salėje Kauno valstybinis choras a capella atliks Arnoldo Schönbergo „Friede auf Erden” ir „Die Jakobsleiter” bei Karolio Szymanowskio „Demeter”. Chorui talkins Nacionalinis Lenkijos radijo simfoninis orkestras ir būrys žinomų solistų iš Vokietijos, Lenkijos bei Rusijos. Dirigentas – Alexandras Liebreichas. Atidarymo koncerte taip pat skambės Josepho Haydno Simfonija Nr. 39.

Praėjusiais metais Asociacija LATGA surinko per 7 mln. eurų

Praėjusiais metais Asociacija LATGA surinko per 7 mln. eurų

2017-04-28, MB inf.

Praėjusiais metais Asociacija LATGA surinko per 7 mln. eurų Vakar, balandžio 27 d., Asociacijos LATGA būstinėje Vilniuje įvyko pakartotinis Visuotinis narių susirinkimas (VNS), kuriame didžiausias dėmesys buvo skirtas dokumentų pataisų tvirtinimui, siekiant įgyvendinti naujas LR Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo nuostatas. Taip pat tradiciškai pristatytos metinės Asociacijos LATGA veiklos ir finansinės ataskaitos. Paaiškėjo, kad praėjusiais metais Lietuvoje autorinio atlyginimo surinkta apie 7 mln. Eur. t. y. apie 1,5 mln. Eur daugiau nei 2015-aisiais.

Klaipėda ruošiasi tapti violončelės sostine

Klaipėda ruošiasi tapti violončelės sostine

2017-04-25, MB inf.

Pirmąją gegužės savaitę Klaipėda taps violončelės sostine: 6 dienos - 58 renginiai - 22 renginių vietos - 5 meno šakos (muzika, šokis, teatras, kinas ir dailė) - daugiau nei 300 dalyvių iš 21 pasaulio šalies ir visi miesto gyventojai, svečiai, mylintys Klaipėdą ir muziką!

Čekų ir lenkų šedevrai, pažintis su iškiliu lenkų smuikininku

Čekų ir lenkų šedevrai, pažintis su iškiliu lenkų smuikininku

2017-04-25, LNF inf.

Balandžio 29 d. Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje grieš lenkų smuikininkas Januszas Wawrowskis, studijas baigęs F. Chopino konservatorijoje Varšuvoje, prof. Mirosławo Lawrynowicziaus klasėje, bei tobulinęsis Yairo Klesso ir Salvatores Accardo klasėse. Su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru(LNSO) lenkų smuikininkas atliks tėvynainio kompozitoriaus Mieczysławo Karłowicziaus Koncertą smuikui ir orkestrui. Prie dirigento pulto stos LNSO garbės dirigentas maestro Juozas Domarkas, taip pat pristatysiantis spalvingą čekų romantikų simfoninės muzikos restrospektyvą – Antoníno Dvořáko ir Bedřicho Smetanos kūrinius, perteikiančius nostalgiškus gamtos vaizdus ar temperamentingų slavų šokių nuotaikas.

Lietuvoje  koncertuos JAV sausumos pajėgų Europoje orkestras ir choras

Lietuvoje koncertuos JAV sausumos pajėgų Europoje orkestras ir choras

2017-04-24, Kazys Daugėla

Balandžio 27–28 d. į Lietuvą atvyksta visame pasaulyje garsūs Jungtinių Amerikos Valstijų sausumos pajėgų Europoje orkestras ir choras. Viešnagės metu kariškiai lankysis Visagine ir Alytuje – bus surengti nemokami koncertai miestų gyventojams ir svečiams. Taip pat abiejuose miestuose gimnazistai turės unikalią galimybę susitikti su orkestro pučiamųjų instrumentų kvinteto nariais bei susipažinti su šių profesionalių muzikantų kūryba.