Naujienos

"Virš kalnų" - Kauno fortepijoninis trio Vilniuje

"Virš kalnų" - Kauno fortepijoninis trio Vilniuje

2017-03-15, MB inf.

Kas gali būti aukščiau už kalnus? Į šį ir kitus klausimus kalnų tems atsakymus rasite MUZIKOS GALERIJOJE (Gedimino pr. 37, Vilnius), Kovo 18 d. (šeštadienį) 18 val.Išgirsime Kauno fortepijoninio trio (Lina Krėpštaitė - fortepijonas, Indrė Andruškevičiūtė - smuikas, Asta Krištaponienė - violončelė) – svajoti nebijančio kolektyvo, tikinčio bendra kalnų ir muzikos prigimtimi, bei tarptautinių konkursų laureatės solistės Eglės ŠIDLAUSKAITĖS (mecosopranas) koncerte „Virš kalnų“. Programoje skambės Edvardo Griego Dainos ir fragmentai iš siuitos „Peras Giuntas“ bei Arno Babajanian Fortepijoninis trio fis-moll.

Moters dienos proga vietoj gėlių dovanokite saulėtas melodijas

Moters dienos proga vietoj gėlių dovanokite saulėtas melodijas

2017-03-06, MB inf.

„Net ir gražiausi žiedai nuvysta, o įspūdžiai išlieka. Todėl raginame dovanoti laiką kartu ir gerą nuotaiką!”, - sako koncerto „Saulėtoji bosanova“ atlikėjai, pakviesiantys į Šv. Kotrynos bažnyčią kovo 8-osios vakarą.

Startuoja pianistų konkursas „Lisztofonija“

Startuoja pianistų konkursas „Lisztofonija“

2017-02-22, Beata Baublinskienė

Lietuvos muzikos ir teatro akademija, bendradarbiaudama su Mūzos Rubackytės iniciatyva įsteigta Lietuvos Ferenco Liszto asociacija „LiSZtuania“, kovo 8 d. rengia pirmąjį pianistų konkursą „Lisztofonija“. Konkurso tikslas – skatinti Lietuvos pianistus atlikti ir įrašyti Ferenco Liszto kūrybą.

Simfoniniame vakare – Lalo ir Brahmsas, Kuznecovaitė ir Sanderlingas

Simfoniniame vakare – Lalo ir Brahmsas, Kuznecovaitė ir Sanderlingas

2017-02-19, MB inf.

Vasario 25 d. orkestro muzikos koncerte „Ispaniška ir vokiška simfonijos“ Nacionalinėje filharmonijoje skambės Édouardas Lalo ir Johannesas Brahmsas, o su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru scenoje pasirodys smuikininkė Dalia Kuznecovaitė ir dirigentas Thomas Sanderlingas.

Kaip operos lavina vaikus

Kaip operos lavina vaikus

2017-02-15, Renata Baltrušaitytė

Kovo 4-osios vakarą vaikai ir jų tėveliai skubės į pirmąjį susitikimą su neprilygstamąja aukle Mere, kuri mažų ir didelių lauks spektaklio “Penki Merės stebuklai” premjeroje Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Tuomet pirmąkart nuskambės kompozitorės Ramintos Šerkšnytės sukurta opera vaikams, kuriai libretą sueiliavo poetė Ramutė Skučaitė.

VI J. S. Bacho muzikos festivalis sieja metų laikus

VI J. S. Bacho muzikos festivalis sieja metų laikus

2017-02-13, MB inf.

Kas sieja 2017-ųjų žiemą ir pavasarį Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje? Akyliau sekantys Filharmonijos repertuarą atsakys nesunkiai – tai VI J. S. Bacho muzikos festivalis. Sausio 8 d. pradėtas koncertu „Trys karaliai“ Vilniaus Visų Šventųjų bažnyčioje šis renginys įvairiose koncertų erdvėse tęsiasi kovą ir balandį , o pasibaigs gegužės 7 d. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje programa „J. S. Bachas. A. Vivaldi „Metų laikai“ ir sonetai“. „Metų laikų“ leitmotyvas tampa simbolišku šiemet per žiemą ir pavasarį nusidriekiančiam kelių koncertų festivaliui.

Vasario 16-osios iškilmingame koncerte skambės lietuvių kompozitorių muzika

Vasario 16-osios iškilmingame koncerte skambės lietuvių kompozitorių muzika

2017-02-13, MB inf.

Švenčiant Lietuvos Nepriklausomybės 99-ąsias metines vienas renginių tradiciškai įvyks Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Tai Vasario 16-osios iškilmingas koncertas, globojamas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės.

Jaunieji muzikai kvies paminėti Laisvę ir Meilę

Jaunieji muzikai kvies paminėti Laisvę ir Meilę

2017-02-09, MB inf.

Minint Šv. Valentino ir Lietuvos Valstybės atkūrimo dienas, vasario 17-ąją, 19 valandą, naujoje kultūros erdvėje “Muzikos galerijoje” (Gedimino pr. 37) vilniečius ir sostinės svečius suburs koncertas “Laisvė, Meilė, Muzika”.

Vokalo rečitaliui į Vilnių grįžta žymi operos solistė

Vokalo rečitaliui į Vilnių grįžta žymi operos solistė

2017-02-05, MB inf.

Ji koncertuoja svarbiausiose Europos salėse, tokiose kaip Vienos „Musikverein“, „Konzerthaus“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Hamburgo „Laeiszhalle“, Dresdeno „Frauenkirche“ ir kt. Jos partneriai scenoje yra buvę Angela Gheorghiu, Anja Harteros, Franzas Grundheberis, Ramónas Vargas, Giuseppe Filianoti, Roberto Saccà ir kitos įžymybės. Be pagrindinių vaidmenų G. Donizetti, G. Verdi, W. A. Mozarto, G. Bizet, R. Wagnerio ir daugelyje kitų operų, 2014 m. ji ypač talentingai sukūrė Violetos vaidmenį G. Verdi „Traviatoje“. 2015 m. Violetos vaidmeniu įsimintinai debiutavo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje. Kas ji?

Didieji Kinų Naujieji metai, „Šilko kelias“ ir kinų muzika

Didieji Kinų Naujieji metai, „Šilko kelias“ ir kinų muzika

2017-01-31, MB inf.

Vasario 3 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje sulauksime net dviejų žymiausių kinų orkestrų ir solistų. Džedziango tradicinis orkestras iš Pietų Kinijos ir Šaansi televizijos kinų orkestras iš Šiaurės Kinijos koncerte „Fuchun kalnų capriccio ir Vartai į Šilko kelio simfoniją“ kvies keliauti Šilko keliu ir švęsti Rytų kalendoriaus Naujuosius metus.

Jausminga istorija Švento Valentino dienai

Jausminga istorija Švento Valentino dienai

2017-01-30, MB inf.

„Meilė keičia viską” – įsitikinę jaunosios kartos operos solistai Gabrielė Lileikaitė (mecosopranas) ir tenoras Tomas Pavilionis – praėjusią vasarą jie sumainė žiedus ir tapo šeima. Pasitinkant Šv. Valentino dieną šeimyninis duetas rengiasi papasakoti jautrią meilės istoriją – drauge su Valstybiniu pučiamųjų instrumentų orkestru „Trimitas” ir Maestro Ugniumi Vaiginiu rengiamas jausmingas koncertas „Meilė keičia viską”. Vasario 14 d. 18 val. Radvilų rūmų muziejaus salėje skambės legendinės E. Piaf, A. L. Veberio, E. Preslio, J. Cechanovičiaus, T. Leiburo ir kitų autorių dainos bei instrumentinės kompozicijos.

Akordeonistas Martynas Levickis koncertuos Kinijoje

Akordeonistas Martynas Levickis koncertuos Kinijoje

2017-01-16, MB inf.

Vasario 7 – 28 dienomis Kinijoje koncertuos vienas populiariausių Lietuvoje akordeonistų Martynas Levickis. Solo koncertus muzikantas surengs 15-oje miestų, išsimėčiusių per dešimt skirtingų Kinijos provincijų: Harbine, Henanyje, Hohhote, Handane, Taijuane, Veifange, Yantai, Veihai, Cingdao, Šenjange, Daliane, Nandzinge, Čangžou, Čongčinge ir Dziasinge.

LMTA kviečia į profesoriaus Juliaus Andrejevo atminimo vakarą

LMTA kviečia į profesoriaus Juliaus Andrejevo atminimo vakarą

2016-12-29, MB inf.

2017 metų sausio 7 dieną žymus lietuvių kompozitorius, pianistas, pedagogas Julius Andrejevas būtų šventęs 75 metų jubiliejų. Deja, garbus menininkas šios sukakties nesulaukė – lapkričio 29 d. po sunkios ligos iškeliavo į amžinybę. Tačiau gausus būrys jo kolegų ir mokinių Juliaus Andrejevo gimimo dieną sumanė pagerbti garsaus muziko atminimą. Sausio 7 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Didžiojoje salėje vyks vakaras, skirtas profesoriui Juliui Andrejevui (1942–2016) atminti.

Prieš legendinę Traviatą LNOBT pagerbs Metų solistus

Prieš legendinę Traviatą LNOBT pagerbs Metų solistus

2016-12-28, MB inf.

Taip, kaip į Europą, matyt, neateitų Kalėdos, jei neskambėtų Fr. Gruberio „Tyli naktis“, taip, matyt, į Lietuvą neateitų Naujieji metai, jei nesuskambėtų garsioji G. Verdi Traviatos Užstalės daina... Nuo pat 1920 m. gruodžio 31-osios tik porą metų gyvenome be šios operos teatro repertuare, tad teisėtai vadiname ją nacionaline lietuvių opera. Ją sudainuoti gali beveik kiekvienas operos mėgėjas, ir tuo labiau operos teatro solistas ar orkestro artistas, o garsioji Užstalės daina dažnai tiesiog užstalėje ir dainuojama... Visą 20 a., iki pat 2002 m. Naujuosius metus sutikdavome šampano taures keldami su Violeta ir Alfredu... Ir vėl, gruodžio 30 d., teatras kviečia į Traviatą. Šiemet – tai ypatingas, išskirtinis spektaklis ne vien tuo, kad jame dainuos pasaulio operos elito atstovaii Katerina Tretyakova (Vokietija) ir Otar Jorjikia (Gruzija), bet ir tuo, kad žiūrovai turės galimybę dalyvauti teatro metų įvykyje - prieš spektaklį, scenoje, įvyks iškilminga Metų solistų apdovanojimų ceremonija.

Keturių senosios muzikos garsenybių komanda atliks J.S.Bacho kamerinę muziką istoriniais instrumentais

Keturių senosios muzikos garsenybių komanda atliks J.S.Bacho kamerinę muziką istoriniais instrumentais

2016-12-20, MB inf.

Lietuvos publikai labai retai tenka proga išgirsti Johanno Sebastiano Bacho muziką atliekamą istoriniais instrumentais – tokiais, kurių skambesį įsivaizdavo kompozitorius kurdamas. Gruodžio 28 d. 19 val. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose koncertinę Johanno Sebastiano Bacho muzikos programą atliks keturių visame pasaulyje garsių senosios muzikos meistrų komanda – Manfredo Kraemer (barokinis smuikas), Rodrigo Calveyra (išilginės fleitos), Juan Manuel Quintana (viola da gamba) ir Leonardo Garcia Alarcon (klavesinas). Šie ypatingi svečiai gros J. S. Bacho muziką istorinių instrumentų kopijomis ir pasiūlys naujas jo gerai žinomų kūrinių (daugiausia sonatų ir triosonatų) instrumentuotes, kaip tai mėgo daryti pats kompozitorius, rašydamas savo ir kitų autorių kompozicijų aranžuotes įvairiems instrumentams. Muzikos meistrai atvyko į Vilnių ansamblio „Canto Fiorito” kvietimu, o galimybę jų klausytis dovanoja koncerto organizatorius Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai ir rėmėjas Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Vilniuje.