Naujienos

Vaclovas Daunoras: karalių vaidina aplinka

Vaclovas Daunoras: karalių vaidina aplinka

2017-02-01, Jūratė Katinaitė

Vaclovas Daunoras – vienas ryškiausių ir talentingiausių Lietuvos operos artistų, nepriekaištingos vokalinės technikos ir unikalių artistinių gabumų menininkas, vokalo pedagogas, Sąjūdžio aktyvistas. 2017 m. vasario 1 d. jam sukako 80 metų. Šiai sukakčiai pažymėti rengiama monografija „Vaclovas Daunoras: karalių vaidina aplinka“. Knygą redaguoja muzikologė Jūratė Katinaitė.

Mūsų Violeta - Elena Čiudakova

Mūsų Violeta - Elena Čiudakova

2017-01-06, Irena Mikšytė

Pavasario lietui lyjant, pašarvojo ją teatre. Nešė puokšteles žibuoklių vaikai, rašydavę: “Jūs mums pati gražiausia Raudonkepuraitė pasaulyje”; klojo vainikus suaugusieji. Už tas valandas, nuskaidrinančias sielą, išgyventas jos dainuotuose spektakliuose... Vyto pamerktos kamelijos, blausiai švytėjo greta patiestas bedvasis scenos rūbas ir balta Violetos vėduoklė... Lemtinga liga ir ankstyva mirtis lyg sutapatino artistę su jos mylimiausia operos heroje.

Prisiminkime... Julius Andrejevas

Prisiminkime... Julius Andrejevas

2017-01-06, Audronė Žigaitytė

Kaip su Juliumi Andrejevu ieškojome OPEROS...

Ignas Jonynas: Tėvas buvo šviesus, šiltas, linksmas žmogus

Ignas Jonynas: Tėvas buvo šviesus, šiltas, linksmas žmogus

2017-01-06, Beata Baublinskienė

Žymus lietuvių kompozitorius, pianistas, pedagogas Julius Andrejevas sausio 7 dieną būtų šventęs 75 metų jubiliejų. Deja, sulaukti jubiliejaus jam nebuvo lemta – lapkričio 29 d. po sunkios ligos menininkas iškeliavo į amžinybę. Tačiau tikrąją jo gimimo dieną Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) rengiamas atminimo vakaras, kuriame pasirodys buvę profesoriaus mokiniai – talentingi jaunieji atlikėjai, dalyvaus kolegos. O jubiliejaus išvakarėse siūlome pokalbį su J. Andrejevo sūnumi, kino ir teatro režisieriumi Ignu Jonynu.

Muzika ir animacija. Antra dalis: nauji laikai – naujos dainos

Muzika ir animacija. Antra dalis: nauji laikai – naujos dainos

2016-12-30, Natalja LUKINYCH, Lokaliai ir globaliai

Zbignevas Levickis:  tikroji kūryba niekuomet netampa rutina

Zbignevas Levickis: tikroji kūryba niekuomet netampa rutina

2016-11-08, MB inf.

Iki Lietuvoje pirmą kartą skambėsiančio projekto „Auksinės klasikos ir miuziklų dainos“ liko vos kelios dienos. Pirmasis prodiusavo kompanijos „ARTS Libera International“ organizuojamas į pripažintus klasikos kūrinius naujai pažvelgti kviesiantis koncertas įvyks jau lapkričio 9 d. Jonavoje, o lapkričio 16, 19 ir gruodžio 14 d. sukvies įspūdingu koncertu pasimėgauti ir Vilniaus, Kauno bei Panevėžio klausytojus. Šį kartą Lietuvos scenoje muzika bus dainuojama, o žodžiai bus perteikiami instrumentu. Tokią naują klasikos koncepciją pateiks du Lietuvoje pripažinti menininkai: dainininkė Vaida Genytė ir smuikininkas Zbignevas Levickis. Artėjant pirmiesiems pasirodymams Zbignevas Levickis sutiko pasidalinti įžvalgomis apie naują koncertą.

Regina Tamošaitienė: „Savo krašte pranašu nebūsi..."

Regina Tamošaitienė: „Savo krašte pranašu nebūsi..."

2016-11-06, Daiva Tamošaitytė

Regina Tamošaitienė: „Savo krašte pranašu nebūsi, sako patarlė. O užsienyje mes buvome įvertinti su kaupu.“ Šių metų lapkričio 5 d. sukako 85-eri metai nuo tos dienos, kai gimė tarptautinių konkursų laureatas, liaudies kamerinės muzikos ansamblio žanro kūrėjas, dainų švenčių vyriausiasis dirigentas, nusipelnęs artistas, LMTA profesorius birbynininkas Pranas Tamošaitis (1931–2007). Šia proga MB siūlo ištrauką iš dar nepublikuotų docentės Reginos Tamošaitienės „Atsiminimų“ (2000–2009), kuriuose ji gyvai ir nuotaikingai aprašo į užmarštį nugrimzdusius bendro gyvenimo ir kūrybinės veiklos įvykius, grąžinančius į Lietuvai svarbų laikotarpį – tautinės akademinės muzikos kūrybą ir sklaidą pasaulyje antroje XX a. pusėje. Juose į žinomas muzikos pasaulio asmenybes, kolegas pažvelgta kitu kampu, kasdieniškai ir kartu šiltai, užfiksuoti vertingi istoriniai faktai ir detalės nupučia formalizmo dulkes ir įleidžia į muzikantų gyvenimo vidų.

Kauno valstybinis choras švenčia gimtadienį

Kauno valstybinis choras švenčia gimtadienį

2016-10-19, MB inf.

Gimtadienį spalio 23 dieną Kauno valstybinis choras pasitinka dailės akcija "Mylime muziką ir piešiame Kauno valstybinį chorą"

Šviesos blyksnis tamsoje. Žydų gelbėtojai

Šviesos blyksnis tamsoje. Žydų gelbėtojai

2016-09-20, Leonidas Melnikas. Lokaliai ir globaliai

Žy­dų mu­zi­kus iš­ti­ko vi­sos tau­tos li­ki­mas – jie pa­ty­rė smur­tą, pa­ty­čias, kan­čias. Kauno ir Vilniaus konservatorijų dėstytojai ir studentai, Valstybės teatro ir kitų kolektyvų muzikai per vieną dieną atsidūrė už įstatymo ribų, neteko galimybės savo šalyje ne tik kurti, bet ir likti gyvi. Ir ne tik jie – bendrapiliečiai nežydai, kurie tragišku laiku nepanoro taikstytis su neteisybe, bandė išlikti žmonėmis, nepabūgo padėti aukoms, jas gelbėti, patys atsidūrė mirtino pavojaus akivaizdoje. Šiandien jie vadinami Pasaulio tautų teisuoliais.

Muzika ir animacija. Apie didžiąją bendraautorystės istoriją

Muzika ir animacija. Apie didžiąją bendraautorystės istoriją

2016-08-13, Natalja LUKINYCH, Lokaliai ir globaliai

Kinų išmintis byloja: „Aš tik perduodu, o pats nieko neturiu“

Kinų išmintis byloja: „Aš tik perduodu, o pats nieko neturiu“

2016-07-19, Daiva Tamošaitytė

GLOBALIAI IR LOKALIAI: Tik ką sugrįžusią iš Kinijos pianistę Alą Bendoraitienę kalbina muzikologė Daiva Tamošaitytė

KASTRATŲ FENOMENAS

KASTRATŲ FENOMENAS

2016-06-05, Algirdas Bagdonavičius

Tikroji dainininkų kastratų klestėjimo epocha prasidėjo Baroko epochoje, lygiagrečiai su operos atsiradimu ir šio žanro vystymųsi. Ir nors atėjus klasicizmo epochai kastratų dainavimo buvo palaipsniui atsisakoma, šis žiaurus reiškinys dar klestėjo pakankamai ilgai, kol 1861 m. po Italijos susivienijimo kastravimas muzikiniams tikslams buvo uždraustas. Kiek vėliau kastravimui buvo suduotas lemiamas smūgis, kai popiežius Leo XIII uždraudė naujų kastratų priėmimą į tarnybą bažnyčiose 1878 m.