Naujienos

Pažintis su pianistu Viktoru Liadovu

Pažintis su pianistu Viktoru Liadovu

2017-07-24, Daiva Tamošaitytė

„Geresnio atstovavimo Lietuvai negali būti...“

„Geresnio atstovavimo Lietuvai negali būti...“

2017-07-10, Jūratė RAUDUVIENĖ

Birštono vasaros menų akademijos svečias - Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras "Dagilėlis". Jau ne tik Lietuvoje, galime drąsiai sakyti - ir pasaulyje - "Dagilėlis" stebina publiką ne tik puikiu dainavimu, bet ir meile muzikai, elegancija, gražia laikysena ir išvaizda. Ką tokio stebuklingo daro Remigijus Adomaitis, kad jo berniukai taip skiriasi nuo savo bendraamžių? Apie savo darbo "stebuklus" Remigijus papasakos meistriškumo pamokoje birželio 3 dieną Birštono EGLĖS sanatorijoje, o birželio 4-osios vakarą klausysimės choro "Dagilėlis" giesmių Birštono kultūros centre. O pažintį su "Dagilėliu" verta pradėti jau šiandien - juk pavasarį buvo nuostabi koncertinė kelionė į JAV, tad yra ką pasakoti

Balso anatomija: nuo Benedictus iki Hercogo

Balso anatomija: nuo Benedictus iki Hercogo

2017-05-16, Audronė ŽIGAITYTĖ-NEKROŠIENĖ

Pažintis su „Auksinio disko 2004” laureatu Algirdu Janutu

Fortepijonų karai

Fortepijonų karai

2017-05-05, Motiejus Bazaras

Neprarastas Petro Skirmanto laikas

Neprarastas Petro Skirmanto laikas

2017-04-26, Livija Gulbinaitė, Petras Skirmantas

Lietuvos baleto primarijui – 60

Leonidas Melnikas: Aš tikrai laimingas, kad taip viskas susiklostė

Leonidas Melnikas: Aš tikrai laimingas, kad taip viskas susiklostė

2017-04-13, Gaja Klišytė

2017 m. balanžio 10 dieną Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Bendrojo fortepijono, Vargonų ir klavesino katedrų vedėjas, Senato pirmininkas, prof. habil. dr. Leonidas Melnikas minėjo 60 metų jubiliejų. Gerbiamas pianistas ir muzikologas, pasižymintis atsidavimu savo darbui bei pagalba studentams ir kolegoms, jau seniai yra neatskiriama LMTA bendruomenės dalis.

Viktoras Gerulaitis: „Mozartas kūrė geriau už visus, Beethovenas – kitaip nei visi“

Viktoras Gerulaitis: „Mozartas kūrė geriau už visus, Beethovenas – kitaip nei visi“

2017-04-04, Beata Baublinskienė

Genialumo anatomija – klausimas, kurį įminti bando kūrybos psichologai, pedagogai, filosofai, patys menininkai. Tačiau galima analizuoti ir intuityviai – klausantis genialaus kūrinio. Puikus pavyzdys – Ludwigo van Beethoveno III simfonija „Herojinė“, laikoma vienu iš neabejotinų europinės klasikos šedevrų. Pirmą kartą viešai atlikta 1805 m. balandžio 7 d. Vienoje Verbų sekmadienį, diriguojant pačiam Beethovenui, ji iki šiol jaudina klausytojus: kiekvienas simfonijos atlikimas tampa įvykiu ir dar vienu kompozitoriaus genialumo įrodymu.

Heifetzas sugrįžta...

Heifetzas sugrįžta...

2017-04-01, Leonidas Melnikas

Iraida Jusupova: „Aš – tipiška konceptualistė“

Iraida Jusupova: „Aš – tipiška konceptualistė“

2017-03-26, Galina ZADNEPROVSKAJA

Kompozitorė Iraida Jusupova, Maskvos konservatorijos profesoriaus Nikolajaus Sidelnikovo kompozicijos klasės auklėtinė, – viena avangardo lyderių, naujosios bangos atstovė, konceptualistė. Ji – daugybės medijų operų, dviejų simfonijų, šešių kantatų, simfoninių, kamerinių ir elektroakustinių kompozicijų, filmų ir spektaklių muzikos, kelių drauge su Aleksandru Dolginu sukurtų videomeno projektų autorė. I. Jusupova – įžvalgi ir gili, netikėta ir ryški, ironiška ir jautri kūrėja, apdovanota intuicija ir erudicija, išradingumu ir fantazija. Muzikantė, menininkė, filosofė. Jos kūriniuose susipina dieviškasis ir žemiškasis pradai, tai, kas tikra ir kas neįmanoma. I. Jusupova – kompozitorė, dirbanti su Žodžiu, neištartu, skambančiu, pasak pačios autorės, diskretaus ženklų teksto dykynėse, slepiančiose jo tikrąją prasmę.

Kartu su migruojančiais paukščiais

Kartu su migruojančiais paukščiais

2017-03-26, Aldona VILČINSKAITĖ- KISIELIENĖ

Dainininkė, pedagogė, režisierė Jūratė Švedaitė, lietuvių kompozitoriaus, dirigento, pedagogo, dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ įkūrėjo prof. Jono Švedo anūkė, gimė ir užaugo Vilniuje, namuose, kuriuose visada skambėjo muzika. Jūratė nuo mažų dienų dainavo mergaičių chore „Liepaitės“, būdama keturiolikos įrašė vieną kompozitoriaus B. Gorbulskio dainą jo naujai plokštelei. Baigusi vidurinę mokyklą J. Švedaitė pasirinko dainavimo studijas Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija).

Dalia Tamošaitytė: „Užsidarome ne dėl savęs, o dėl viso pasaulio“

Dalia Tamošaitytė: „Užsidarome ne dėl savęs, o dėl viso pasaulio“

2017-02-26, Daiva Tamošaitytė

Pianistė Dalia Tamošaitytė (g. 1955 m. gruodžio 24 d.) jau ketvirtį amžiaus atsidėjusi maldai klauzūriniame vienuolyne. Dabar ji – sesuo Marija Teresė OCD. Dažnai bičiuliai klausia, kas lėmė tokį pasirinkimą? Muzikų visuomenei tarnystės Dievui kelias atrodo paslaptingas ir dažniausiai – nesuprantamas. Kai mėginu paaiškinti, jog tai – pašaukimas, tokio paaiškinimo nepakanka. Todėl nusprendžiau pakalbinti seserį, kad ji pati atskleistų šito pasirinkimo motyvus, papasakotų, kuo gyvena.

Liubov Kazarnovskaya: „Sondeckis užkrėsdavo džiaugsminga kūrybos dvasia“

Liubov Kazarnovskaya: „Sondeckis užkrėsdavo džiaugsminga kūrybos dvasia“

2017-02-25, Leonidas Melnikas. Lokaliai ir globaliai

Prisimenant Saulių Sondeckį. Prisimenant Saulių Sondeckį. Praėjo pirmieji metai be Sondeckio. Visą gyvenimą jis buvo apsuptas draugų ir kolegų. Jie niekur nedingo – Sondeckių namuose M. K. Čiurlionio gatvėje ir dabar netyla telefonas, lankosi daug žmonių, laiškai ir žinutės atskrieja iš daugelio pasaulio kraštų. Visi nori pasidalinti mintimis apie šį didį menininką ir nuostabų žmogų, prisiminti nuoširdų bendravimą su juo, drauge išgyventas šlovės akimirkas, kartu atrastus meno pasaulius. Nepamirštame, mylime – toks bendras leitmotyvas.

Lietuvos muzikų rėmimo fonde pakeleivių nėra

Lietuvos muzikų rėmimo fonde pakeleivių nėra

2017-02-02, Rita Aleknaitė-Bieliauskienė

Prieš 25 metus buvo įkurta viena pirmųjų nepriklausomos Lietuvos nevyriausybinių organizacijų – Lietuvos muzikų rėmimo fondas. „Tūkstančiams muzikos gerbėjų Jūs atvėrėte duris į subtilų mus supančio pasaulio pažinimą, mokote ne tik klausytis, bet išgirsti, pajusti ir suprasti. Šimtai fondo surengtų koncertų, įgyvendintų projektų ir konkursų svariai prisideda prie muzikinės kultūros sklaidos ir estetinio visuomenės ugdymo“, – sukakties proga sveikindama fondo darbuotojus rašė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Gabrielius Vagelis: „Muzikos kūryba mane žavi ne mažiau nei atlikimas“

Gabrielius Vagelis: „Muzikos kūryba mane žavi ne mažiau nei atlikimas“

2017-02-01, Gražina Montvydaitė

Apie jauną dainininką Gabrielių Vagelį pastaruoju metu kalbama kaip apie perspektyvų „Eurovizijos“ konkurso Nacionalinės atrankos dalyvį. „Lietuviškuoju vikingu“ pramintas atlikėjas savo kelią į muziką pradėjo nuo dalyvavimo televizijos projektuose, o šiandien 21-erių jaunuolis yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentas, besigilinantis į muzikos kūrimo meną. Tad neatsitiktinai „Eurovizijos“ scenoje pristatė savo kūrybos dainą. Gabrielius ją atliks ir vasario 4 d. parodos „Studijos 2014“ uždarymo koncerte su LMTA.