Naujienos

FAKTAI IR MITAI APIE KONTRATENORUS

FAKTAI IR MITAI APIE KONTRATENORUS

2016-06-01, Algirdas Bagdonavičius

Vyriškas dainavimas aukštame ir aukščiausiame registruose paplitęs visame pasaulyje nuo seniausių laikų. Jį galima išgirsti beveik visuose vokalinės muzikos žanruose: bažnytinėje, pasaulietinėje, operinėje, folkloro, roko ir daugelyje kitų. O kam nesukelia teigiamų emocijų tirolietiškas dainavimas? Taip pat neretai kelia šypseną ir itin išraiškingas Rytų kultūrų vyrų dainavimas aukštame registre.

Po 14 metų sugrįžta IVTKYGYG

Po 14 metų sugrįžta IVTKYGYG

2016-04-22, MB inf.

Lietuviško roko legenda IR VISA TAI KAS YRA GRAŽU YRA GRAŽU grįžta su nauju albumu po 14 metų tylos.

Baltijos šalių orkestrų festivalis baigėsi: kas toliau?

Baltijos šalių orkestrų festivalis baigėsi: kas toliau?

2016-04-21, Ieva Bačiulytė

Praėjusią savaitę skambiu akordu – Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertu Vilniaus kongresų rūmuose baigėsi neeilinis muzikinis renginys Baltijos šalių muzikos padangėje – Baltijos šalių orkestrų festivalis. Pasak vieno iš festivalio sumanytojų maestro Gintaro Rinkevičiaus, dėl didžiulio muzikantų skaičiaus gastroliuojantis simfoninis orkestras apskritai yra retas reiškinys, o šio festivalio metu keliavo ir savo talentu bei muzika su kaimyninių šalių publika dalijosi visų trijų Baltijos valstybių simfoniniai orkestrai. Diriguojami savo meno vadovų su garsiais solistais iš viso Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje jie surengė devynis koncertus. Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro organizuotas renginys savo eilės laukė net 16 metų – būtent 2000-aisias Baltijos šalys paskutinį kartą keitėsi simfoniniais orkestrais. Apie tai, kokie įspūdžiai pasibaigus festivaliui, kylančios įžvalgos ir publikos reakcija kalbamės su vienu iš festivalio sumanytojų, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro meno vadovu ir vyriausiuoju dirigentu Gintaru Rinkevičiumi.

Dirigento tikslas – kilstelėti orkestrą

Dirigento tikslas – kilstelėti orkestrą

2016-04-09, Enrika Striogaitė, Kauno diena, Santaka (2016-04-10)

Velykų prisiminimai: šviesios atminties Vytautas Antanas Dambrava

Velykų prisiminimai: šviesios atminties Vytautas Antanas Dambrava

2016-03-28, MB inf.

Bundančios gamtos akivaizdoj laukdami Velykų “Aleluja” giesmės 2003 balandyje pirmą kartą “Muzikos baruose” atsigręžėme tokiu plačiu ir atviru žvilgsniu į muziką, tokiai progai labiausiai tinkančią. Vilniaus kvarteto pakviesti drauge išgyventi Josepho Haydno “Septynis paskutinius mūsų Išganytojo žodžius ant kryžiaus”, buvome supažindinti ir su šviesia asmenybe Ekscelencija Ambasadoriumi Ispanijos Karalystėje Vytautu Antanu Dambrava bei jo esė “Septyni žodžiai”. 2016 m. vasario 5 d., eidamas 96-uosius metus po sunkios ligos Jungtinėse Amerikos Valstijose mirė ilgametis iškilus Lietuvos ir JAV diplomatas, žurnalistas, visuomenės veikėjas, teisės mokslų daktaras Vytautas Antanas Dambrava. Šviesus išėjusiojo atminimas ir unikalus bendras darbas ilgam išliks visų mūsų atsiminimuose.

Elegijus Bukaitis švenčia 75 metų jubiliejų

Elegijus Bukaitis švenčia 75 metų jubiliejų

2016-01-14, Beata Baublinskienė

Dainuojantis gyvenimas

Dainuojantis gyvenimas

2015-12-28, Meilė Jančorienė

Gyvenimas muzikos garsų autostradoje

Gyvenimas muzikos garsų autostradoje

2015-12-24, Danguolė Vilidaitė

Sergėjus Nakariakovas vėl Lietuvoje

Sergėjus Nakariakovas vėl Lietuvoje

2015-11-23, Alvydas Ziabkus, lrytas.lt

Smuikas – kūno ir asmenybės dalis

Smuikas – kūno ir asmenybės dalis

2015-11-23, Goda Juocevičiūtė (Mediaforumas)

Bene lemtingą savo karjerai gyvenimo etapą smuikininkė Dalia Kuznecovaitė, šiuo metu gyvenanti Paryžiuje, prisimena kaip sapną. Tuo metu dar penkiolikmetė, praėjus savaitei po koncerto Vilniaus Chodkevičių rūmuose, kurį klausė ir Mstislavas L. Rostropovičius, sulaukė paties maestro skambučio į namus. Dar po poros savaičių Daliai pranešė, kad reikia vykti į Kelną, garsiojo profesoriaus Zacharo Brono pamokas. M. L. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas lietuvaitei padengė brangias stažuotes užsienyje.

Laukiame "Eglės"

Laukiame "Eglės"

2015-11-18, Audronė Žigaitytė

ADELĖ BALSIENĖ: Sudėtingiausias ir įspūdingiausias, be jokių abejonių, “Eglės žalčių karalienės” gimimas. Niekas negali pasakyti, kada kompozitorius pradeda kūrinį kurti. Aiški tik jo pabaigos data. “Eglės” paskutinė nata parašyta 1960-ųjų gegužės 1-ąją, su pirmaisiais anuomet tradicinio parado maršo garsais! O aš šiek tiek anksčiau (balandžio 6 dieną) pagimdžiau sūnų Audrių. Taip ir nešiojome abu - aš jo sūnų, o jis - baletą... Gegužės viduryje buvo numatyta “Eglės” premjera, tai jis tiesiog skendo išgyvenimuose ir rūpesčiuose. Nepaprastai mylėjo savo “Eglę”.

Virgilijus Noreika: "Ir kur benueičiau"

Virgilijus Noreika: "Ir kur benueičiau"

2015-09-22, Viktoras Gerulaitis

Rugsėjo 22 dieną operos solistas Virgilijus Noreika mini savo 80-ąjį jubiliejų. Ta proga siūlome susipažinti su Viktoro Gerulaičio knygos „Virgilijus Noreika: „Ir kur benueičiau“ ištrauka.