Naujienos

Uostamiestyje - Antonio Vivaldi „Metų laikai“ skambės roko stiliumi

Uostamiestyje - Antonio Vivaldi „Metų laikai“ skambės roko stiliumi

2022-07-11, Jolita Baikauskaitė

Šalia Klaipėdos koncertų salės esančioje parko estradoje liepos 14 d. 19.30 val. klausytojai kviečiami į postmodernistinį projektą „Vivaldi roko stiliumi“. Programą atliks Mindaugo Bačkaus vadovaujamas Klaipėdos kamerinis orkestras ir Tomo Varnagirio suburta roko grupė. Koncertas abejingų nepaliks nei klasikinės, nei roko muzikos mylėtojų.

2022-ųjų Vilniaus festivalis. Dienoraštis

2022-ųjų Vilniaus festivalis. Dienoraštis

2022-07-04, Rita ALEKNAITĖ-BIELIAUSKIENĖ

Vienas reikšmingiausių Nacionalinės filharmonijos, sakyčiau, ir Lietuvos intelektinio gyvenimo reiškinių – Vilniaus festivalis – baigėsi. Nesiimu svarstyti nei jo biudžeto, nei kompanionų – VšĮ „Vilniaus festivaliai“, Vilniaus miesto savivaldybės – indėlio. Tai būtų įdomus, bet sudėtingas procesas. O tiesos ir nesužinotume. Šiandien aišku, kad pagrindinė darbininkė yra Filharmonija, renginiai vyksta sklandžiai ir kitai organizacijai neleidžiama veiklos suvelti.

IX tarptautinis Stasio Vainiūno konkursas

IX tarptautinis Stasio Vainiūno konkursas

2022-07-04, Petras KUNCA

Kovo pabaigoje prasidėjus IX tarptautiniam Stasio Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių konkursui pasaulio visuomenę slėgė besitęsianti pandemija, liepsnojantis karas Ukrainoje, stipriai kintantis socialinis gyvenimas. Pasiruošimas konkursui buvo pakibęs ore, organizatoriams kilo neramių minčių apie galimą renginio datų nukėlimą. Tai, kad tokiomis nelengvomis aplinkybėmis konkursas įvyko, galėtume pavadinti tiesiog stebuklu, atsitikusiu dėl viso būrio jį rengusių atkaklių, kultūrai pasišventusių žmonių veiklos. Manau, tam pagrindą sudarė ir valstybės kultūros politika, tų dramatiškų išbandymų metu padėjusi išlaikyti stabilią kultūros raidą, principingai vykdyti įsipareigojimai remti Lietuvoje rengiamus tarptautinius profesionalaus meno konkursus.

Netikėti susitikimai

Netikėti susitikimai

2022-07-02, Saulė PINKEVIČIENĖ

Birželio 11 d. Alytuje viešėjo Lietuvos ir Vokietijos violončelininkas, pedagogas, dirigentas prof. Davidas Geringas. Svečias surengė koncertą miesto visuomenei, meistriškumo pamoką Alytaus muzikos mokyklos simfoniniam orkestrui „Svajonė“, susitiko su Alytaus meru Nerijumi Cesiuliu.

Festivalis „Muzika Jašiūnų dvare“ vėl trauks minias klausytojų

Festivalis „Muzika Jašiūnų dvare“ vėl trauks minias klausytojų

2022-07-01, Skirmantė Valiulytė

Liepos 3 d. Jašiūnuose prasideda jau tradiciniu tapęs, septintą sezoną skaičiuojantis festivalis „Muzika Jašiūnų dvare“. Visą vasarą, sekmadieniais, 15 val. prie Jašiūnų dvaro vyks nemokami gyvos muzikos koncertai. Čia pasirodys garsūs Lietuvos klasikinės muzikos atlikėjai ir svečiai iš užsienio.

Lietuviškasis Stanislavo Moniuškos muzikos atgimimas arbatvakaryje „Namų dainos“

Lietuviškasis Stanislavo Moniuškos muzikos atgimimas arbatvakaryje „Namų dainos“

2022-06-29, Ieva KANANAVIČIŪTĖ

S. Moniuškos gimimo ir mirties atgarsiai bei M. Piaseckaitės-Šlapelienės gimimo dienos paminėjimas, atgimė teatro „Arbatvakariai“ sukurtos premjeros forma – šių metų birželio 5 d. Vilniaus publikai Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje buvo pristatytas arbatvakaris „Namų dainos“, atliepiantis S. Moniuškos 12 „Namų dainyno“ sąsiuvinius ir ne tik.

LNOBT atkreipė dėmesį Europoje: J. Sakalauskas tapo „Opera Europa“ tarybos nariu

LNOBT atkreipė dėmesį Europoje: J. Sakalauskas tapo „Opera Europa“ tarybos nariu

2022-06-17, Renata Baltrušaitytė

Prahoje vykstančioje „Opera Europa“ generalinėje asamblėjoje birželio 16 d. buvo išrinkti šeši nauji šios organizacijos tarybos nariai. Vienas iš jų – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.

IMPRESIJŲ NAKTIS MUZIKOS SVETAINĖJE

IMPRESIJŲ NAKTIS MUZIKOS SVETAINĖJE

2022-06-13, Mb.info

Šį penktadienį (birželio 17 d.) Vilniuje šurmuliuos KULTŪROS NAKTIS. Aktyviausių Lietuvos muzikų sąjungos narių dėka, MUZIKOS SVETAINĖJE (Gedimino prospektas 32-2) rengiamas koncertą-maratonas, truksiantis nuo 18 iki 24 valandos.

Festivalis „LNOBT Open“ – su ispaniškais ir ukrainietiškais akcentais

Festivalis „LNOBT Open“ – su ispaniškais ir ukrainietiškais akcentais

2022-06-13, Renata Baltrušaitytė

Vasariškai elegantiškas, klasikinės muzikos ritmais ir vakaro vėsuma švelniai alsuojantis – toks bus Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro festivalis „LNOBT Open“, birželio 26–liepos 6 dienomis savo sceną iškelsiantis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų kieme.

„Muzikuojantys mokytojai“ –  koncertas Biržų pilies menėje

„Muzikuojantys mokytojai“ – koncertas Biržų pilies menėje

2022-06-12, Aldona Juodelienė

Birželio 18 d. (šeštadienį), 18 val., Biržų pilies menėje įvyks Muzikuojančių šeimų festivalio „Gaidų pynė'2022“ Muzikuojančių šeimų vasaros mokyklos Mokytojų koncertas "Muzikuojantys mokytojai". Dalyvauja Lietuvoje ir užsienyje žinomi atlikėjai: pianistė doc. dr. Giedrė Gabnytė, choro dirigentas doc. Rolandas Aidukas (baritonas), dainininkė Aušra Liutkutė (sopranas), kanklininkė Kristina Kuprytė, pianistė dr. Paulė Gudinaitė-Laskauskienė. Koncerto vedėjas – smuikininkas prof. Petras Kunca.

Nuo Mozarto Requiem iki katalonų folkloro

Nuo Mozarto Requiem iki katalonų folkloro

2022-06-11, Renata Baltrušaitytė

Margaspalvis „Kūrybinis impulsas“ ugningai žengė į antrąjį gyvavimo dešimtmetį

Panevėžio rajono kornetininkių kvartetas meistriškumą demonstruos Nyderlanduose

Panevėžio rajono kornetininkių kvartetas meistriškumą demonstruos Nyderlanduose

2022-06-10, Kazys Daugėla

Neseniai susikūręs žavusis Panevėžio rajono kornetininkių kvartetas: Indrė Jonaitytė, Ugnė Tamošietytė, Amanda Vapsvaitė ir Džiugita Bilevičiūtė - pakviestas koncertuoti kartu su garsiuoju London Brass ansambliu birželio 9–12 dienomis Groningeno mieste vykstančiame Nyderlandų atvirojo pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato renginiuose.

Tarptautinę vaikų gynimo dieną prisimenant...

Tarptautinę vaikų gynimo dieną prisimenant...

2022-06-08, Rūta MIKELAITYTĖ

Birželio 1-ąją viešoji įstaiga „Muzikos galerija“ bei „Organum“ koncertų salė pakvietė vilniečius bei miesto svečius drauge paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Šiemet ši diena kitokia, karo kontekste įgavusi visiškai naują prasmę. Lietuva šiltai priėmė daugiau nei 20 000 moksleivių iš Ukrainos – tarp kurių ir muzikantai, balerinos, sportininkai, dailininkai, turėję pasitraukti iš savo gimtos šalies dėl Rusijos agresijos ir brutalaus karo. Jiems Lietuva suteikė sąlygas ne tik tęsti bendro lavinimo mokslus, bet ir visapusiškai toliau ugdyti savo talentus. Todėl šiame renginyje buvo pakviesti dalyvauti ne tik lietuviai, bet ir vaikai iš Ukrainos.

NETEKTIS: mirė Povilas Mataitis

NETEKTIS: mirė Povilas Mataitis

2022-06-01, Mb.info

2022 m. gegužės 31 dieną, eidamas aštuoniasdešimt devintus metus mirė Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Povilas Mataitis. Šv. Mišios aukojamos penktadienį (birželio 3 d.) 17.30 val. Šv. Kazimiero bažnyčioje. Atsisveikinimas sekmadienį (birželio 5 d.) 17 - 21 val. ir pirmadienį (birželio 6 d.) 10 - 13 val. laidojimo namuose RITUALAS (Olandų g.), 1 salėje. Urna išnešama 13 val. Laidotuvės Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje

Paskutinis Valstybinio simfoninio orkestro koncertų sezono akordas

Paskutinis Valstybinio simfoninio orkestro koncertų sezono akordas

2022-05-22, Rita ALEKNAITĖ-BIELIAUSKIENĖ

Valstybinis simfoninis orkestras sezono baigiamajam koncertui programėlių neparengė, tačiau kaip visada elegantiškai, gražia kalba į susirinkusius kreipėsi Laūra Karnavičiūtė. Valstybiniam simfoniniam orkestrui dirigavo Gintaras Rinkevičius.