Naujienos

Žymaus Ukrainos intelektualo paskaita

Žymaus Ukrainos intelektualo paskaita

2022-04-25, Monika Petrulienė

Ukrainos nacionalinės mokslų akademijos narys prof. Mykola Riabčukas atvyksta į Vilnių ir Valdovų rūmų muziejuje skaitys paskaitą apie Rusijos agresijos poveikį Ukrainos tautai, apie tai, kokios priežastys lėmė gyventojų konsolidaciją. Prof. M. Riabčukas teigia įžvelgiąs ir tolesnės ukrainiečių pilietinės bei kultūrinės raidos kelius, pateiks savo prognozes dėl Ukrainos ir Europos žemyno ateities. Paskaita vyks Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose balandžio 27 d. 18.00 valandą.

Uždarykime dangų Rusijos kultūrai ir menui

Uždarykime dangų Rusijos kultūrai ir menui

2022-04-13, Lietuvos meno kūrėjų asociacijos Konferencija

Lietuvos meno kūrėjų asociacijos Konferencija, reaguodama į pirmomis š.m. balandžio dienomis visą pasaulį apskriejusias žinias apie Rusijos karių įvykdytas civilių žudynes Ukrainoje, kviečia šalies vadovybę uždaryti dangų – paskelbti embargą Rusijos kultūrai ir menui Lietuvoje iki karo Ukrainoje pabaigos.

Kviečiame „uždaryti dangų“ rusiškai kultūrai

Kviečiame „uždaryti dangų“ rusiškai kultūrai

2022-04-04, Lietuvos meno kūrėjų asociacija

Po 2022 balandžio pirmosiomis dienomis visą pasaulį apskriejusių žinių apie Ukrainoje rusijos karių įvykdytų civilių žmonių žudynių ir jų išniekinimo, Lietuvos meno kūrėjų asociacija kreipiasi į kolegas ir šalies vadovybę Lietuvoje, siūlydama nedelsiant „uždaryti dangų“ bet kokiai ir bet kokia forma skleidžiamai rusiškai kultūrai ir menui, nes jie tapatinasi su nusikaltimais žmoniškumui.

 DAINA APIE NAUJĄ KARĄ

DAINA APIE NAUJĄ KARĄ

2022-03-08, Mb.info

Vasario 24 d., prasidėjus Rusijos armijos invazijai, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis savo kreipimąsi į rusų tautą pabaigė šiais žodžiais: „(…) Ar rusai nori karo? Aš labai norėčiau atsakyti į šį klausimą, bet atsakymas priklauso tik nuo jūsų“. Klausdamas, ar rusai nori karo?, jis perfrazavo užpuolikams gerai pažįstamą antikarinę dainą „Хотят ли русские войны?“. Kompozitorius – Eduard Savelievich Kolmanovsky.

Jonas Sakalauskas: „Kultūra – taip pat svarbus ginklas”

Jonas Sakalauskas: „Kultūra – taip pat svarbus ginklas”

2022-03-07, Agnė Sabulytė

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras inicijavo kultūrinių industrijų atstovų susitikimą, kad aptartų, kaip kultūros bendruomenė galėtų prisidėti prie pagalbos Ukrainos žmonėms, kaip kūrybinės industrijos galėtų padėti Europos laisvei ir žiaurios agresijos sustabdymui.

„Stiprūs kartu“: LNOBT rengiamas paramos Ukrainai koncertas bus stebimas ir Vokietijoje

„Stiprūs kartu“: LNOBT rengiamas paramos Ukrainai koncertas bus stebimas ir Vokietijoje

2022-03-07, Renata Baltrušaitytė

Kruvino karo akivaizdoje Ukrainos, Baltarusijos ir Lietuvos artistai vienijasi ypatingam Nepriklausomybės atkūrimo dienos koncertui „Stiprūs kartu“, kuris kovo 11 d. 20 val. skambės Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Visos už koncerto bilietus surinktos lėšos bus skiriamos paramai Ukrainai.

KVMT gina žmogiškumą meno kalba ir realia pagalba kolegoms

KVMT gina žmogiškumą meno kalba ir realia pagalba kolegoms

2022-03-06, Žaneta Skersytė

„Nepasiduoti ir nuoširdžiai dirbti savo darbą. Šiuo metu darbas – visiems geriausias vaistas nuo blogų minčių. Karas sutelkė visą pasaulį. Visi kartu laikome žmogiškumo egzaminą. Mes, menininkai, galime padėti susivokti, kalbėdami meno kalba!“ – sako savo darbuotojais ukrainiečiais bei jų šeimomis besirūpinanti Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė.

Koncerto lėšos skiriamos Ukrainos laisvės kovai

Koncerto lėšos skiriamos Ukrainos laisvės kovai

2022-03-02, Mb.info

Valdovų rūmų muziejuje prasideda aštuntasis tarptautinis Marko Skakio (Marco Scacchi) senosios muzikos festivalis ir pirmasis jo koncertas skiriamas broliams ir sesėms Ukrainoje palaikyti. Visos už koncerto bilietus surinktos lėšos bus pervestos Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijai ir skirtos už laisvę kovojantiems Ukrainos žmonėms.

Sauliui Sondeckiui atminti

Sauliui Sondeckiui atminti

2022-02-05, Mb.info

Vasario 3 sukako šeštosios Sauliaus Sondeckio mirties metinės. Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija drauge su Lietuvos muzikų sąjunga pakvietė Maestro atminimą paminėti vasario 4 dieną. Aplankę Vilniaus Antakalnio kapines visi rinkosi Muzikos svetainėje, kurioje įvyko turininga popietė.

Sausio 13-oji. Mes – laisvės vaikai ir liudininkai

Sausio 13-oji. Mes – laisvės vaikai ir liudininkai

2022-01-13, JONAS SAKALAUSKAS

Priklausau kartai, kuri dešimto dešimtmečio pradžioje buvo per maža, kad aktyviai dalyvautų laisvės kovose, ir per didelė, kad neprisimintų to, kas ir kaip vyko. Šiandien ir vėl prisiminiau kai kuriuos momentus, detales, o visą vaizdą sukuria būsena, kurią kiekvieną kartą išgyvenu minint Sausio 13-ąją.

Klaipėdos muzikinis teatras didžiuojasi savo senbuviais

Klaipėdos muzikinis teatras didžiuojasi savo senbuviais

2022-01-02, Žaneta Skersytė

Per du gyvavimo šimtmečius Klaipėdos muzikinis teatras – vokiškasis (1820–1944) ir lietuviškasis (1922–2019) – išgyveno įvairius laikotarpius, o sausio pradžioje sukanka 35 metai, kai teatrui buvo suteiktas Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vardas ir statusas.

FAKULTETAS, PAKEITĘS KLAIPĖDOS VEIDĄ

FAKULTETAS, PAKEITĘS KLAIPĖDOS VEIDĄ

2021-12-26, Danutė PETRAUSKAITĖ

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultetas švenčia 50 metų jubiliejų. Per tuos dešimtmečius jis ne kartą keitė savo pavadinimą, institucinę priklausomybę, tačiau visuomet išliko kultūros židiniu ne tik Klaipėdoje, bet ir visame Vakarų Lietuvos regione. Jo praeitis glaudžiai susijusi su Lietuvos aukštojo mokslo raida, miesto atgimimo istorija, daugelio žmonių kūrybine patirtimi, o dabarties permainos liudija apie prasidėjusį naują veiklos etapą ir viltingą ateitį.

Laukiant devynioliktosios „Gaudeamus“

Laukiant devynioliktosios „Gaudeamus“

2021-12-26, Regimantas GUDELIS

Rugsėjo 19 d. Liepojos koncertų salėje „Lielais dzintars“ (Didysis gintaras) penkių Lietuvos universitetų jungtinis choras pristatė savo repertuarą, rengiamą kitų metų Baltijos šalių studentų devynioliktajai dainų šventei „Gaudeamus“ Vilniuje. Latvijos universitetų chorai koncerte nedalyvavo, pasirodė tik jungtinis šešių kolektyvų Kuržemės choras, kuriame studentų, atrodo, nebuvo, kaip jų nebuvo ir salėje. Taigi kyla klausimas, ar Lietuvos universitetų chorams apskritai vertėjo važiuoti į Liepoją, gal geriau būtų buvę vieną dieną padainuoti, pavyzdžiui, Klaipėdoje, o kitą – Šiauliuose. Juk keista, kad didžiąją būsimos šventės Vilniuje programos dalį, pirmą kartą atliekamą mūsų jungtinio choro, teko išgirsti svetur.

Svarbiausia – suprasti, kas vertinga praeičiai, dabarčiai ir ateičiai

Svarbiausia – suprasti, kas vertinga praeičiai, dabarčiai ir ateičiai

2021-10-30, Audronė ŽIGAITYTĖ-NEKROŠIENĖ

Pirmąją pažintį su mokytoja Danute Jedzinskiene lydėjo Čiurlionio vardas. Mes, penktokėliai, buvome Čiurlionio pionierių būrys, dar ir geriausias mokykloje, o mūsų „pionieriškų darbelių“ tikslas – kuo geriau pažinti žymųjį menininką. Papasakoti apie jį mūsų auklėtoja ir vokiečių kalbos mokytoja Ida Alesina pakvietė Danutę Jedzinskienę. 

Oro pagalvė ar fundamentas? Menininko vieta valstybėje

Oro pagalvė ar fundamentas? Menininko vieta valstybėje

2021-10-20, Erika Drungytė

Šį savo pranešimą pradėsiu žodžiais, kokiais nedera ir nerekomenduojama pradėti jokių pranešimų. Visgi sakau – „Durniaus nė grabo lenta neištiesina“. Tokia yra situacija mūsų šalyje – kreiva, šleiva, atbula, nes kelių tūkstančių metų Europos civilizaciją, kurią pirmiausia suvokiame kaip kultūros deklaraciją, vis dar reikia įrodinėti, vis dar reikia aiškinti, kad vieno iš keturių valstybės pamato kampų statytojas yra ne vadybininkas, ne buhalteris, ne programuotojas, o kūrėjas.