Naujienos

Stanislavas Domarkas švenčia 85 metų sukaktį

Stanislavas Domarkas švenčia 85 metų sukaktį

2024-04-15, Žaneta SKERSYTĖ

Balandžio 15 d. 85-ąjį gimtadienį pasitinka Stanislavas Domarkas, ilgametis Klaipėdos ir Kauno valstybinių muzikinių teatrų vadovas, Mažosios Lietuvos simfoninio orkestro įkūrėjas, tarptautinių festivalių sumanytojas ir nacionalinių veikalų pastatymų puoselėtojas. Neišsenkančia asmenybės jėga, sumanumu ir atsidavimu kilniam muziko pašaukimui visus užkrečiantis pirmasis Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro garbės dirigentas neretai meiliai vadinamas kūrėjams sėkmę nešančiu talismanu.

Prisiminus profesorių Vaclovą Paketūrą

Prisiminus profesorių Vaclovą Paketūrą

2024-04-14, Samanta KUDELSKYTĖ

Kad didūs žmonės nebūtų pamiršti, jų veiklą svarbu įamžinti, o prisiminimus apie išėjusius saugoti ne tik savyje, bet ir jais dalintis. 2024 m. balandžio 9 d. Muzikos svetainėje įvyko prisiminimų vakaras, skirtas profesoriui Vaclovui Paketūrui (1928–2018). Renginyje buvo ne tik pristatyta muzikologės Laimos Budzinauskienės knyga „Vaclovas Paketūras. Padėti kitiems tobulėti“, bet ir skambėjo jo muzika, atsiminimais dalijosi ilgamečiai profesoriaus kolegos bei draugai.

Kviečia B. Dvariono dinastijos puoselėjamas tarptautinis konkursas

Kviečia B. Dvariono dinastijos puoselėjamas tarptautinis konkursas

2024-04-09, Teodoras Jucius

Ką tik nuskambėjus Nacionalinio B. Dvariono konkurso finalui jau šį savaitgalį startuoja tarptautinis šio žymaus lietuvių kompozitoriaus, pianisto vardo konkursas. Tad kalbiname šios muzikų dinastijos atstovus ir tarptautinės komisijos narius - prof. dr. Jurgį Dvarioną, dr. Justą Dvarioną bei dr. Aistę Dvarionaitę. Šį kartą – apie muzikos konkursų tendencijas ir reikšmę, šio konkurso ištakas, tėčio ir senelio darbų tąsą.

Rezonuojantys fortepijoniniai horizontai

Rezonuojantys fortepijoniniai horizontai

2024-04-07, Tomas BAKUČIONIS

Balandį fortepijoninės muzikos gerbėjai bent keliuose Lietuvos miestuose turės retą progą susipažinti su Austrijoje gyvenančiu jaunosios kartos pianistu Viktoru Orestu Vagusevičiumi. Atlikėjas Lietuvos klausytojams pristatys unikalią dviejų dalių vadinamojo spektralizmo stiliaus koncertinę programą, kurioje gretinama klasikinė ir šiuolaikinė muzika. Būtent tokios solinės ir įvairių sudėčių kamerinių ansamblių programos yra svarbi Viktoro Oresto kūrybos dalis.Naujausią koncertinę programą Viktoras Orestas Vagusevičius skambins balandžio 20 d. Palangos kurhauze, balandžio 25 d. – Lietuvos muzikų sąjungos Muzikos svetainėje Vilniuje, balandžio 28 d. – Kauno filharmonijoje.  

Petras Geniušas apie Brahmsą ir... save

Petras Geniušas apie Brahmsą ir... save

2024-03-26, Ieva BAČIULYTĖ

Šį pavasarį kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu maestros iš Italijos Giannos Frattos, suskambės vieno ryškiausių šiandienos pianistų Petro Geniušo fortepijono klavišai. Kovo 28 d. LVSO koncertų salėje ir kovo 29 d. Utenos kultūros centre P. Geniušas atliks vieną mylimiausių savo kūrinių – J. Brahmso Antrąjį koncertą fortepijonui. „Tai yra ne šiaip kūrinys, o visą asmenybę pajungiantis projektas“, – interviu prieš koncertą kalbėjo fortepijono maestro.

Marco Scacch festivalio netikėtumai ir premjeros

Marco Scacch festivalio netikėtumai ir premjeros

2024-03-21, Monika PETRULIENĖ

„Europoje populiarią Senosios muzikos dieną kasmet stengiamės minėti netradiciškai. Taip prisidedame prie visame pasaulyje vykstančios iškiliam kompozitoriui skirtos iniciatyvos „Bachas metro“. Koncertas Vilniaus televizijos bokšto požeminėje galerijoje – tai kvietimas atvykti į retai muzikos garsais užpildomą erdvę. Skatiname domėtis, atrasti ir pažinti senąją muziką, taip pat parodyti, kad senoji muzika yra patraukli, galinti skambėti netikėčiausiose vietose, – sako festivalio organizatorius Vytautas Gailevičius. – Tuo metu Valdovų rūmų muziejuje spalvingas Senosios muzikos dienos minėjimas vyks kovo 23-iąją.“

Kaip greitai keičiasi pavasariai...

Kaip greitai keičiasi pavasariai...

2024-03-21, Rita ALEKNAITĖ-BIELIAUSKIENĖ

Pianistė Irena Nijolė Šabūnaitė atsidūsta: kaip greitai bėgo dienos, pavasaris keitė pavasarį... Jis visada priartina prie jubiliejinių datų... Ir vėl balandyje skaičiuoja jubiliejinius metus. Kasmet jie kitokie. Kadaise – su dėmesinga mama, klasėje su mokiniais, vėliau – su studentais, su kolegomis atlikėjais scenoje. Jų stygiaus pianistė niekada nejuto.

Operos sopranas Aušrinė Stundytė: „Nenoriu būti tobula“

Operos sopranas Aušrinė Stundytė: „Nenoriu būti tobula“

2024-03-21, Renata BALTRUŠAITYTĖ

Bélos Bartóko operoje „Hercogo Mėlynbarzdžio pilis“ Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre šį savaitgalį – dviejų ryškių lietuvių solistų debiutai: Juditos partiją pirmą kartą Vilniuje atlieka Aušrinė Stundytė, Hercogo Mėlynbarzdžio – Tadas Girininkas. Spektaklius diriguoja Modestas Pitrėnas.

Johanno Sebastiano Bacho gimtadieniui skirtas koncertas

Johanno Sebastiano Bacho gimtadieniui skirtas koncertas

2024-03-19, Vidas PINKEVIČIUS

Kovo 21 dieną muzikos pasaulis švenčia 339-ąjį Johanno Sebastiano Bacho (1685-1750) gimtadienį. Šių metų koncerto koncepcija skiriasi nuo visų ankstesnių metų Bacho gimtadienio koncertų. Nors Bacho sūnūs visą laiką bandė įtikinti amžininkus, kad jų tėvo muzikos niekas nemokė, tačiau net ir tokiam genijui, vargu ar būtų pavykę pasiekti tokių aukštumų be kitų meistrų įtakos. Todėl šiame koncerte Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje 18 val. VU vargonininkai Aušra Motūzaitė-Pinkevičienė ir Vidas Pinkevičius klausytojus supažindins su kompozitoriais, iš kurių Bachas mokėsi, bei kompozitoriais, kurie buvo įtakoti didžiojo muzikos meistro.

Legendinis Klaipėdos muzikinio teatro sietynas pradės naują gyvenimą

Legendinis Klaipėdos muzikinio teatro sietynas pradės naują gyvenimą

2024-03-16, Žaneta SKERSYTĖ

Belaukiant iškilmingo naujausio šalyje Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro atidarymo savo grožiu rūpinasi ne tik gala koncerte balandžio 20 d. pasirodysiantys atlikėjai. Viešumui bei spindesiui rampų šviesoje ruošiasi ir naujai atgimęs fojė esantis Muzikinio teatro sietynas, sukurtas žinomo lietuvių juvelyro, metalo dailininko Kazimiero Simanonio.

Choreografas Vytautas Brazdylis paskelbtas LNOBT solistu emeritu

Choreografas Vytautas Brazdylis paskelbtas LNOBT solistu emeritu

2024-03-16, Renata Baltrušaitytė

Baleto artistui, baletmeisteriui, choreografui ir baleto pedagogui Vytautui Brazdyliui suteiktas Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solisto emerito garbės vardas.

Operos solistė Olesia Mamonenko: „Nuoširdus atsidavimas tam, ką darai, – galinga jėga!“

Operos solistė Olesia Mamonenko: „Nuoširdus atsidavimas tam, ką darai, – galinga jėga!“

2024-03-15, Sandra ABRUTYTĖ

„Gyvenimo iššūkiai gali būti sunkūs, bet kartu jie suteikia išminties, stiprybės ir padeda atskleisti mūsų tikrąjį potencialą. Svarbu nepasiduoti ir vertinti patirtis kaip galimybę tobulėti, augti. Būtina savo minusus paversti pliusais! Mano įsitikinimu, nuoširdus atsidavimas tam, ką darai, – galinga jėga, leidžianti įveikti kliūtis ir siekti svajonių“, – sako trisdešimt vienų klaipėdietė Olesia Mamonenko, karjeros aukštumų siekianti užsienyje. Dainininkė savo socialiniuose tinkluose neseniai pasidalino nepaprasta žinia: ketverių metų vokalo studijos Italijoje baigtos aukščiausiu 110 balų įvertinimu, sulaukta pagyrimų ir specialių prizų.

FLEITA – VISAS GYVENIMAS

FLEITA – VISAS GYVENIMAS

2024-03-15, Elvina BAUŽAITĖ

Raimonda Vebeliūnaitė-Virvytienė: „Muzika man yra kelrodė žvaigždė“

Profesoriaus Algirdo Budrio 85-mečiui

Profesoriaus Algirdo Budrio 85-mečiui

2024-03-15, Rita ALEKNAITĖ-BIELIAUSKIENĖ

1989 m. Pamelos Weston parengtoje knygoje „Pasauliniai klarneto virtuozai“ A. Budrys minimas tarp keturiasdešimties geriausiųjų. Už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui A. Budrys 1999 m. apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino IV laipsnio ordinu, jam paskirta Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Philipo Glasso „Kelionę“ Klaipėdoje statys kūrėjai iš Italijos

Philipo Glasso „Kelionę“ Klaipėdoje statys kūrėjai iš Italijos

2024-03-13, Žaneta SKERSYTĖ

Meno pasaulis užgniaužęs kvapą laukia naujienų iš netrukus duris atversiančio naujausio šalies teatro. Su malonumu pristatome: pirmosios premjeros Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre kūrėjais taps menininkų komanda iš Italijos. Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras balandžio 20 d. visus pakvies į gala koncertą, paskelbsiantį įsikūrimą naujuose teatro rūmuose. Spalio 4, 5, 6 d. naujame teatro pastate, pirmą kartą Lietuvoje, bus pastatyta Philipo Glasso opera „Kelionė“.