Naujienos

Spalio 1-oji - MUZIKOS BARŲ gimimo diena!

Spalio 1-oji - MUZIKOS BARŲ gimimo diena!

2018-10-01, Mb.info

Šiandien, spalio 1 dieną, muzikos meno ir mokslo leidinio „MUZIKOS BARAI“ gimimo diena: 1931 metais būtent spalio 1 dieną pasirodė pirmasis „MUZIKOS BARŲ“ numeris. Apie viską, kas tikrai yra gerai, žino „MUZIKOS BARAI“!!! Matyt, todėl ir Pasaulinę dieną 1975 m. UNESCO paskelbė spalio 1-ąją – „MUZIKOS BARŲ“ gimimo dieną!!! Juk atsitiktinumų nebūna!

Kviečia Trečiasis respublikinis muzikuojančių šeimų festivalis „Gaidų pynė“

Kviečia Trečiasis respublikinis muzikuojančių šeimų festivalis „Gaidų pynė“

2018-09-27, Aldona Juodelienė

Rugsėjo 30 d. (sekmadienį), 11 val., muzikuojančios šeimos ir jų gerbėjai, jau tradiciškai, suvažiuoja į Vilniaus B. Dvariono dešimtmetę muzikos mokyklą (T. Kosciuškos g. 13), kur muzikiniais garsais ir džiaugsmingu šurmuliu palydėtas įvyks Trečiojo respublikinio muzikuojančių šeimų festivalio „Gaidų pynė“ baigiamasis koncertas. Kviečiame dalyvauti! Įėjimas nemokamas.

Dešimties dienų kelionė profesinio meistriškumo link

Dešimties dienų kelionė profesinio meistriškumo link

2018-08-10, Edita Grudzinskaitė, Andrius Kasparaitis, Ramutė Šimukauskaitė

2018-ųjų Birštono vasaros menų akademija (dienoraštis). Anonsuodama Birštono vasaros menų akademiją šio tradicinio renginio iniciatorė ir siela prof. Audronė Žigaitytė-Nekrošienė sakė: „Gali būti tik gerai arba dar geriau“. Į dešimties dienų muzikinę kelionę leistasi jau šeštą kartą, tad profesorės teiginys buvo grįstas akademijos sėkmingos penkerių metų veiklos patirtimi.

Karališkasis akademijos šeštadienis

Karališkasis akademijos šeštadienis

2018-08-05, Edita Grudzinskaitė

Birštono vasaros menų akademijos šeštadienis kvepėjo prabanga. Popiečio paskaitoje Christianas Frattima dalijosi įžvalgomis apie Bonos Sforcos gyvenimą, o vakaro koncertuose menų akademijos pelenės scenoje virto tikromis karalienėmis.

S.Moravskio negali būti per daug

S.Moravskio negali būti per daug

2018-08-04, Edita Grudzinskaitė

S.Moravskio skaitymai rengiami jau keturioliktą kartą, tačiau kaip pastebėjo istorikė humanitarinių mokslų daktarė Reda Griškaitė, S.Moravskio negali būti per daug. Nors nuo jo aprašyto laikmečio mus skiria pora šimtmečių, jo mintys, tekstai aktualūs bei rezonuojantys ir šiandien.

Vaisiai iš muzikinės bendrystės sodų

Vaisiai iš muzikinės bendrystės sodų

2018-08-03, Edita Grudzinskaitė

„Eisi į paskaitą? Būtinai eik, juk šiandien kalbės apie aprangą“, – dviejų akademijos dalyvių (žinoma, moteriškos giminės atstovių) pokalbio nuogirda akademijos užkulisiuose. Iš tiesų atlikėjo sceninis įvaizdis yra viena svarbiausių dedamųjų atlikėjo sėkmės dedamųjų. Apie tai ketvirtadienio paskaitoje kalbėjo įvaizdžio dizainerė Violeta Dobrovolskienė.

Stanislovo Moravskio skaitymai

Stanislovo Moravskio skaitymai

2018-08-03

Penktadienio vakaras skirtas prisiminti ir pagerbti šviesuolį – gydytoją, mąstytoją, rašytoją, vadinamą ir vienu įžvalgiausių XIX amžiaus memuaristų S.Moravskį.

Apie asmeninius maksimumus ir muzikų kasdienybę

Apie asmeninius maksimumus ir muzikų kasdienybę

2018-08-02, Edita Grudzinskaitė

Trečiadienis Birštono vasaros menų akademijoje prasidėjo muzikiniais pusryčiais Vytauto, Eglės ir Ievos Juozapaičių muzikinėje virtuvėje. Maestro V. Juozapaitis ir jo dainuojančios damos pakvietė į atvirą pamoką, kurią galėjo stebėti ne tik akademijos dalyviai, bet ir kurorto gyventojai ar svečiai.

Vytauto Juozapaičio kūrybos vakaras

Vytauto Juozapaičio kūrybos vakaras

2018-08-02

Nuostabus Lietuvos baritonas Vytautas Juozapaitis šių metų Birštono vasaros menų akademijos publikai parengė staigmeną – kūrybos vakarą, kuriame skambės ne tik operinė, bet ir subtili, daugybės balso atspalvių ir sceninės meistrystės reikalaujanti kamerinė muzika.

Trečiadienio vakaro scenoje – violončelė

Trečiadienio vakaro scenoje – violončelė

2018-08-01, Edita Grudzinskaitė

Būti Nicholo Jones mokiniu – tai leistis į nuostabią kelionę, prisiliečiant prie pirmapradžio grožio, įkvepiančių idėjų ir pajusti, kaip tavo rankose pražysta violončelė. Pozityvumas, kuris veržiasi iš Nicholo, paliečia ir mokinius. N.Jones išvysime „Kurhauzo“ scenoje ne kaip pedagogą, bet atlikėją.

Moterys, dėl kurių gali vykti karai

Moterys, dėl kurių gali vykti karai

2018-08-01, Edita Grudzinskaitė

„Mus nešioja ant rankų kaip stebuklą, – sako arfininkė Joana Daunytė, viena iš keturių talentingų ansamblio „Regnum Musicale“ narių. Likusieji ansamblio nariai – dar trys seserys. Toks muzikos instrumentais ginkluotas seserų ketvertukas, negali nejaudinti.

Primadonų gyvenimo klostės

Primadonų gyvenimo klostės

2018-07-31, Edita Grudzinskaitė

Trečiosios Birštono vasaros menų dienos būta išskirtinai moteriškos. Tiek dienos susitikimą su primadona Lilija Šukyte (Lilija Šukis), tiek vakaro koncertą su Asta Kriščiūnaite ir Čiurlionio kvartetu, kurie atliko prancūzų autorių muziką lydėjo išskirtinė nuotaika, emocijos ir atvirumas.

Antradienio koncerto scenoje –  "Regnum Musicale"

Antradienio koncerto scenoje – "Regnum Musicale"

2018-07-31

„Regnum musicale“ (Muzikos karalystė) – keturių talentingų seserų Daunyčių ansamblis. Vita Marija groja fleita, Joana skambina arfa, Kotryna Ugnė griežia smuiku, o Elena – violončele. Muzikos studijas seserys pradėjo Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, vėliau studijavo Ženevos aukštojoje muzikos mokykloje, Amsterdamo konservatorijoje, Šiaurės karališkajame muzikos koledže Didžiojoje Britanijoje. Merginos yra daugelio tarptautinių konkursų laureatės.

Kad šviesa nebūtų išjungta

Kad šviesa nebūtų išjungta

2018-07-30, Edita Grudzinskaitė

Antrosios vasaros muzikos akademijos dienos programa skelbė susitikimą su operos „Mažvydas“ kūrėja kompozitorė, prof. Audrone Žigaityte ir Mažvydo vaidmens atlikėju operos dainininku, pedagogu, profesoriumi Vladimiru Prudnikovu. Vakare laukė pianisto Viktoro Riabčikovo rečitalis (Rusija) Birštono „Kurhause“.

Savaitė prasideda prancūzų muzikos vakaru

Savaitė prasideda prancūzų muzikos vakaru

2018-07-30

Trečius metus iš eilės Birštono vasaros menų akademijoje dirbanti Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, dainininkė Asta Kriščiūnaitė visuomet labai laukia akademijos dienų, nes, pasak solistės, nepaprastai miela būti ten, kur esi laukiamas miesto šeimininkų, kursų rengėjų ir jaunų žmonių, kurie, regis, kiekvieną pedagogo žodį galėtų tiesiog suvalgyti.