Naujienos

IN MEMORIAM Henrikai Šečkuvienei-Gunevičiūtei (1954 - 2023)

IN MEMORIAM Henrikai Šečkuvienei-Gunevičiūtei (1954 - 2023)

2023-03-13, Mb.info

Eidama 69-tuosius metus, į amžinybę iškeliavo Lietuvos edukologijos universiteto doc.dr. chorų dirigentė Henrika Šečkuvienė- Gunevičiūtė. Su velione atsisveikiname antradienį, kovo 14 d., nuo 9 val. Paco g. 4, Vilniuje (šalia Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios, 1-je šarvojimo salėje, urna išlydima 14.45 val. į Rokantiškių kapines.

LIETUVOS LITURGINĖS MUZIKOS KOMPOZICIJŲ KONKURSO NUOSTATAI

LIETUVOS LITURGINĖS MUZIKOS KOMPOZICIJŲ KONKURSO NUOSTATAI

2023-03-13

Kviečiame dalyvauti II Lietuvos liturginės muzikos kompozicijų konkurse 2023! Atsižvelgdami į poreikį praplėsti lietuviškos muzikos, tinkamos atlikti liturgijoje, spektrą, kviečiame lietuvių kūrėjus iki 2023 m. gegužės 31 dienos teikti kintamųjų Šv. Mišių dalių kompozicijas, skirtas atlikti chorui a cappella lietuvių kalba. Kompozicijų laukiama adresu: lmkonkursas@gmail.com Prašome apie savo ketinimą dalyvauti Lietuvos Liturginės muzikos konkurse pranešti lmkonkursas@gmail.com iki balandžio 30 dienos (imtinai). Ekspertų komisijos atrinktos kompozicijos skambės finaliniame konkurso koncerte Vilniuje. Po konkurso bus išleistas natų rinkinys, paruošti jo įrašai su Vilniaus sakralinės muzikos choru „Adoramus“, rengiami natų leidinio pristatymo koncertai. Daugiau informacijos konkurso nuostatuose.  

Fortepijono ir pučiamųjų sekstetas: atsiradimo istorija

Fortepijono ir pučiamųjų sekstetas: atsiradimo istorija

2023-03-12, Marija MIROVSKA

Fortepijono, fleitos, obojaus, klarneto, fagoto ir valtornos sekstetas šiandien yra neatsiejama pasaulinės kamerinės muzikos dalis tiek atlikimo, tiek kūrimo praktikoje. Ansamblis, apimantis įvairių grupių instrumentus, sudaro vieną homogeninę instrumentų grupę. Tokios sudėties sekstetas Europos muzikinėje erdvėje pirmą kartą pasirodė XIX amžiaus viduryje ir nuo tol įvairių kompozitorių kūryboje vystosi kaip atskiras didelių ansamblių tipas įvairių kompozitorių kūryboje ne tik Europos žemyne.

Su kovo 11!

Su kovo 11!

2023-03-11, Mb.info

Kovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Šiandien, išgyvendami karą Ukrainoje, kaip niekad gerai suvokiame, ką reiškia būti NEPRIKLAUSOMIEMS. Branginkime ir puoselėkime tai, ką turime, užjauskime ir padėkime tiems, kas kovoja už savąją NEPRIKLAUSOMYBĘ! 

Rasa Gelgotienė: „Koks geras ir prasmingas mūsų darbas!“

Rasa Gelgotienė: „Koks geras ir prasmingas mūsų darbas!“

2023-03-10, Rasa VISKANTAITĖ

Vasario 16-ąją iškilmingoje ceremonijoje Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda choro dirigentę ir pedagogę RASĄ GELGOTIENĘ apdovanojo ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi. Apdovanojimas paskirtas už reikšmingą indėlį į Lietuvos chorinės muzikos puoselėjimą ir inovatyvų darbą su muzikos mylėtojais, už Lietuvos vardo garsinimą.  Visuomet sklidina optimizmo, visada besišypsanti Rasa Gelgotienė vadovauja trims Vilniaus universiteto chorams, yra Lietuvos chorų sąjungos prezidentė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Choro dirigavimo katedros docentė. Išaugino tris talentingus vaikus – fleitininką Giedrių, obojininkę Justę ir dirigentą, unikalaus kolektyvo NIKO (Naujų idėjų kamerinis orkestras) vadovą Gediminą. Tad ir parūpo gražaus įvertinimo proga nepaprastai produktyvią chorinės muzikos skleidėją, puikią organizatorę ir vadybininkę pakalbinti apie rūpesčius, šventes ir kasdienius džiaugsmus.

KAI ŽYDI LIEPOS...

KAI ŽYDI LIEPOS...

2023-03-09, Jurga VILĖ

Vasario 9 d. į chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ 30-mečio minėjimą Vilniaus rotušėje buvo susirinkusi visa mokyklos bendruomenė ir gražus pulkas alumnių. Turiu garbės pasakyti, kad esu viena iš jų, tad trumpai pasidalinsiu savo kaip choristės patirtimi ir įspūdžiais apie jubiliejinį renginį „Liepų žydėjimo metas“.

Lietuvoje vis dar neatrasti genialieji kompozitoriai

Lietuvoje vis dar neatrasti genialieji kompozitoriai

2023-03-08, Elvina BAUŽAITĖ

„Stebuklingas Naujųjų Metų pokylis Paliesiuje: nuo Rossini gurmaniškiausių patiekalų iki nuostabiausių arijų“ – taip kviesta Paliesiaus dvare, lietuviškojoje muzikos meno Mekoje, palydėti 2022-uosius ir pasitikti 2023-iuosius. Šventinį vakarą skambėjo daug Gioachino Rossini muzikos, ją atliko Paliesiaus dvaro konsortas ir „Kremerata Baltica“ kvintetas, dirigavo konsorto vadovas Christianas Frattima. Italų muzikas, mokęsis ir Lietuvoje, pas prof. Juozą Domarką, diriguoja pasaulio operų teatruose, koncertuoja su simfoniniais orkestrais, ypač daug dėmesio skiria baroko muzikai. Su Christianu Frattima, beje, puikiai šnekančiu lietuviškai, kalbėjomės apie Lietuvoje vis dar, galima sakyti, neatrastus genialiuosius italus Rossini, Donizetti, apie bel canto subtilybes ir apie tai, kaip šiandien reikėtų vertinti Rusijos kompozitorių kūrybą.

NOSTALGIŠKAS ILGESYS, DUOKLĖ W. A. MOZARTUI IR INTERPRETACIJŲ ĮVAIROVĖ

NOSTALGIŠKAS ILGESYS, DUOKLĖ W. A. MOZARTUI IR INTERPRETACIJŲ ĮVAIROVĖ

2023-03-06, Justina PALTANAVIČIŪTĖ

Šį tekstą norisi pradėti literatūros kritiko Hanso Roberto Jausso mintimi, kad meno kūrinio suvokimą visuomet nulemia kultūrinių ir istorinių aplinkybių suformuotas supratimas, kaip konkretus meno kūrinys turi atrodyti ar skambėti. Tokį reiškinį H. R. Jaussas pavadino lūkesčių horizontu. Ir nors, sekant H. R. Jaussu, meno kūrinio vertinimas vargiai būna individualus, suvokimas, kad eidamas į klasikinės muzikos koncertą kaskart su savimi nešiesi sąvąjį jau iš anksto nulemtą lūkesčių horizontą, pasufleruoja į muzikinio renginio turinio pateikimą pažvelgti kiek iš toliau... 

Šilutėje iškilmingai paminėtos Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-osios metinės

Šilutėje iškilmingai paminėtos Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-osios metinės

2023-02-11, Algimantas Dėgliškis

Šių metų Sausio 15-oji - ypatinga data Mažosios Lietuvos kraštui bei mums visiems. Prieš 100 metų įvykęs reikšmingas istorinis momentas praplėtė mūsų valstybės teritorijos ribas ir suteikė Lietuvai svarbų, jūrinės valstybės statusą. Šių įvykių pažymėjime svarbus vaidmuo atiteko Šilutės miestui, kuris yra etnografinė Mažosios Lietuvos regiono sostinė. Šis kraštas nuo seno garsėjo ne tik puikiais ūkiais, gražiais miesteliais, sodybomis ir bažnyčiomis, bet taip pat tautine, patriotine ir švietėjiška veikla.

Klaipėdos muzikinio teatro proveržis

Klaipėdos muzikinio teatro proveržis

2023-02-10, Žaneta Skersytė

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras šiandien ne tik didžiuojasi pastarųjų metų pasiekimais, bet ir, dėka tvirtų veiklos pamatų, ketina toliau nuosekliai augti ir stebinti Lietuvos žmones bei šalies svečius naujais aukštos meninės vertės projektais.

Bendrystės ryšius širdyse kuria muzika

Bendrystės ryšius širdyse kuria muzika

2023-02-01, Elvina BAUŽAITĖ

„Dovas Lietuvninkas ir KMSO“ – toks koncertas gruodžio 2 d. įvyko Kauno valstybinėje filharmonijoje. Kauno miesto simfoniniam orkestrui (KMSO) dirigavo vienas ryškiausių lietuvių jaunosios kartos dirigentų Karolis Variakojis. Tą vakarą skambėjo Mieczysławo Weinbergo Koncertas trimitui ir orkestrui, op. 94, Ramūno Motiekaičio kūrinys „Lygiadieniai“ ir Antoníno Dvořáko Simfonija Nr. 8 G-dur, op. 88. Jūsų dėmesiui pokalbis su Dovu LIETUVNINKU ir Karoliu VARIAKOJU.

„Pasaulio sutvėrimas“ skambės Vilniaus rotušėje

„Pasaulio sutvėrimas“ skambės Vilniaus rotušėje

2023-02-01, Mb.info

Atsinaujinusi Vilniaus Rotušė vilniečius ir miesto svečius sostinės 700 metų jubiliejaus proga kviečia į išskirtinę premjerą. Jau vasario 1-ąją, trečiadienį, čia atgims Jozefo Haidno oratorija Biblijos motyvais - „Pasaulio sutvėrimas“. Tai vienas pirmųjų oratorinio žanro kūrinių, atliktų Lietuvos istorijoje, savo dramaturgine ir muzikine kokybe nenusileidžiantis garsiesiems J. Haidno „Metų laikams“.

 Didinga A. Brucknerio „garsų katedra“

 Didinga A. Brucknerio „garsų katedra“

2023-01-30,  Jūratė Katinaitė, Ieva Bačiulytė

Vasario 1 d. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas Gintaro Rinkevičiaus, kviečia į 34-ojo gimtadienio koncertą, kuriame pristatys XIX a. simfoninės muzikos grandų Ludwigo van Beethoveno Trečiąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui c-moll (solisto partiją skambins Lukas Geniušas) ir Antono Brucknerio Aštuntąją simfoniją.

Mirė chorvedys, pedagogas, muzikantas Rimantas Vaiginis

Mirė chorvedys, pedagogas, muzikantas Rimantas Vaiginis

2023-01-28, Mb.info

Šį penktadienį, sausio 27-ąją, amžinybėn iškeliavo chorvedys, pedagogas, muzikantas Rimantas Juozas Vaiginis (1941–2023). Atsisveikinimas su velioniu vyks Vilniaus šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios šarvojimo salėje (Paco g. 4) sekmadienį, sausio 29-ąją, 12–20 val. ir pirmadienį 8.30–12 val.. Šv. Mišios už velionį laikomos sekmadienį 18 val. šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje. Urna išvežama 12:15. Laidojamas Kairėnų kapinėse. Pagerbti velionį kviečiame baltos gėlės žiedu.

Europos muzikos centras / Europas musikalische Mitte

Europos muzikos centras / Europas musikalische Mitte

2023-01-24, JAN BRACHMANN, Frankfurter Allgemeine

Vis daugiau Lietuvos muzikų yra tarp Europos lyderių. Tai patvirtina ir Tarptautiniai klasikinės muzikos apdovanojimai. Galbūt atsimenate, kad šalis ir geografiškai yra mūsų žemyno centras.